Powołania

Aktualności

 • Spotkanie Przełożonych Wyższych na Sri Lance

  Tradycyjnie, rok po zakonczeniu Kapituły Generalnej, ma miejsce spotkanie wszystkich Przełożonych Wyższych z nowowybranym Zarządem Generalnym. Tegoroczne spotkanie odbywało się w dniach 10 - 22 września i miało miejsce na Sri Lance. Miejsce spotkania nie było przypadkowe, bowiem w tym roku miaja 25 lat od przybycia pierwszych klaretynów na tamte tereny. W spotkaniu brały udział 43 osoby z 25 krajów. Polskę reprezentował Przełożony Prowincjalny - O. Piotr Bęza CMF. 

 • Srebrny jubileusz brata Edwarda

  W niedzielę, 18 września 2016 roku, jeden z naszych współbraci - br. Edward Rogalny CMF - obchodził uroczystość 25-lecia złożenia pierwszej profesji zakonnej. Uroczyste obchody jubileuszu rozpoczęła msza święta sprawowana w kościele pw. św. Walentego w Lubiążu, skąd pochodzi dostojny jubilat. Obecni byli członkowie najbliższej rodziny, znajomi ze szkoły podstawowej, przedstawiciele wspólnot i władz Zgromadzenia oraz licznie zaproszeni goście z parafii pw. św.Floriana w Miedarach, gdzie br. Edward posługuje już od ponad 20 lat. Świętowania dopełniło wspólne biesiadowanie przy akompaniamencie miedarskiej orkiestry i występach regionalnego, śląskiego, zespłu "Miedarzanie".

 • Instalacje proboszczowskie

  Instalacja proboszcza to inaczej liturgiczne wprowadzenie na urząd. Każdy proboszcz obejmujący nową placówkę zostaje w sposób uroczysty wprowadzony na swój pasterski urząd przez kapłana pełniącego obowiązki dziekana regionu. Za jego pośrednictwem sam biskup powierza wiernych pieczy nowego pasterza, by ten prowadził ich do zbawienia. Nowomianowany proboszcz otrzymuje wtedy klucze do kościoła - symbol władzy pasterskiej. Kolejnymi etapami wprowadzenia w urząd są: przekazanie obowiązku nauczania i głoszenia Słowa Bożego, co symbolizuje ambona, obowiązku uświęcania, co symbolizuje ołtarz i obowiązku pasterzowania, co symbolizuje miejsce przewodniczenia liturgii.

 • Ślubuję Ci Boże...

  8 września w całym Kościele katolickim przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Dla Misjonarzy Klaretynów to dzień tym szczególny, bo Synowie Serca Maryi w tym własnie dniu "rodzą się niejako na nowo" - do doskonalszego życia radami ewangelicznymi poprzez składanie ślubów zakonnych. W tym roku podczas mszy świętej sprawowanej w kościele pw. św. Marcina w Paczynie o godzinie 11.00 przez J. E. O. Bpa Jacka Kicińskiego CMF, na ręce Ojca Prowincjała Piotra Bęzy CMF swoje pierwsze śluby złożyli: Michał Ochnik, Paweł Stachowiak i Jan Wojtasiak.

 • Rekolekcje zakonne w Bardzie

  W dniach 1 - 7 września 2016 roku Misjonarze Klaretyni przeżywali swoje coroczne rekolekcje zakonne. Termin wrześniowy, ze wzglęgu na bliskość zbliżającego się kolejnego roku akademickiego, kierowany jest w sposób szczególny do członków naszego Zgromadzenia znajdujących się jeszcze w formacji początkowej: postulantów, nowicjuszy i kleryków.

 • Inicjacja Nowicjatu Misjonarzy Klaretynów

  Wieczorem 7 września, miała miejsce inicjacja nowicjatu Misjonarzy Klaretynów. Trzech młodych mężczyzn: Marcin Kisiliczyk, Michał Szumny i Mateusz Zachora, w obecności Ojca Prowincjała Piotra Bęzy CMF i Zarządu Polskiej Prowincji rozpoczęło swój kanoniczny nowicjat. Jest to szczególny czas przygotowania do złożenia pierwszej profesji zakonnej.

 • 13 sierpnia - 80 rocznica męczeńskiej śmierci naszych Współbraci z Barbastro

  Lato 1936 roku w Hiszpanii to czas bardzo niespokojny. Od kilku miesięcy, z różnym nasileniem w różnych miejscach, trwa wojna domowa. Aragońskie miasteczko Barbastro wydaje się być w tym czasie spokojnym i w miarę bezpiecznym miejscem. Niestety w lipcu sytuacja zaczyna się szybko zmieniać na gorsze.

 • ŚDM 2016 w Rodzinie Klaretyńskiej

  Światowe Dni Młodzieży zawsze są wydarzeniem, w którym udział biorą młodzi z całego świata. Tegoroczne ŚDM mają jednak dla nas szczególny wymiar, ponieważ podczas dni przeżywanych w diecezjach do naszej łódzkiej parafii przyjechało niemalże 300 reprezentantów Rodziny Klaretyńskiej z całego świata. Młodzi, którzy pochodzą z naszych klaretyńskich parafii lub sympatyzują z naszym charyzmatem przyjechali do Łodzi by w dniach 20-26 lipca poprzez wspólną zabawę, modlitwę i konferencje przygodować się do spotkania z Papieżem Franciszkiem.

©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line