Powołania

Aktualności

 • Wieści z Bracka

  Rośnie w Bracku świątynia na chwałę Boga i dla zbawienia ludzi

  W Rosji mówi się często, że na rosyjskiej ziemi wystarczy wkopać krzyż i zacznie rozrastać się życie duchowe…

  Parafia w mieście Brack istnieje od 1994 roku. Wówczas to katolicy postawili swój krzyż w tym mieście. I tak się zaczęło!

 • II Spotkanie Zarządów Prowincji Polski i Niemiec

  Od poniedziałku, 3 lipca, do środy, 5 lipca bieżącego roku we Wrocławiu odbywało się spotkanie Zarządów Prowincji Niemiec i Polski. Spotkanie to odbyło się w ramach procesu reorganizacji struktur naszego Zgromadzenia w Europie, było drugim zjazdem obu Zarządów i - tak, jak poprzednio - przewodził mu Delegat Ojca Generała, pochodzący z Nigerii o. Henry Omonisaye, jeden z naszych konsultorów generalnych.

 • Z Rodzicami, Ojcem Biskupem Jackiem i naszym Prowincjałem Piotrem

  Święcenia i prymicje Zbigniewa Ziętka CMF

  W minioną sobotę w Archikatedrze we Wrocławiu nasz diakon Zbigniew Ziętek w gronie 14 diakonów Archidiecezji Wrocławskiej przyjął święcenia kapłańskie. Święceń udzielił arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski. Wśród współkonsekrujących znalazł się nasz Współbrat, ojciec biskup Jacek Kiciński. Chcesz dowiedzieć się więcej o święceniach i prymicjach Zbigniewa?

   

 • XIV Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego

  Kolejnym ważnym wydarzeniem przełomu kwietnia i maja w naszej Prowincji było XIV Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego, odbywające się tym razem pod hasłem: Rady ewangeliczne dziś. Radość i nadzieja życia konsekrowanego.Sympozjum to, którego w tym rokug łównym prelegentem był o. prof. José Cristo Rey García Paredes CMF, organizowane jest corocznie przez Polską Prowincję Misjonarzy Klaretynów oraz Podyplomowe Studia i Kurs Teologii Życia Konsekrowanego PWT we Wrocławiu. W tym roku w sympozjum wzięło udział około 70 osób.

   

 • Spotkanie Zarządu z Przełożonymi wspólnot

  Bezpośrednio zakończonych Dniach Odnowy Klaretyńskiej płynnie przeszliśmy do spotkania Superiorów naszej prowincji z jej Zarządem. W zebraniu uczestniczyło, oprócz członków Zarządu, większość przełożonych domów położonych w Polsce oraz ojciec Krzysztof Łabędź, posługujący w Czechach.

 • Franciszek zatwierdził beatyfikację kolejnych męczenników-klaretynów

  Jak opublikował watykański dziennik L'Osservatore Romano 22 grudnia Papież Franciszek zatwierdził dla Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dekret o męczeństwie kolejnej grupy klaretynów...

 • Biskup Jacek Kiciński CMF wybrany przez Konferencję Episkopatu Polski

  Obradujące w Warszawie 375 zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski dokonało 14 marca wyboru nowego Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Został nim nasz Wspołbrat, biskup Jacek Kiciński CMF, biskup pomocniczy oraz wikariusz generalny archidiecezji wrocławskiej.

 • Początek obchodów dwusetnej rocznicy urodzin ojca José Xifré

  Vic, Hiszpania, 17-19.02.2017

  W miniony piątek, 17 lutego, o godzinie 18.30 w Sali Kolumnowej ratusza w Vic zainaugurowano obchody dwusetnej rocznicy urodzin Ojca José Xifré, jednego ze Współzałożycieli naszego Zgromadzenia.

©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line