Powołania

Aktualności

 • Nowa misja afrykańska Misjonarzy Klaretynów

  W dniu 16 listopada 2015 r. Misjonarze Klaretyni utworzyli oficjalnie nową misję w Koudougou w Burkina Faso. Nowo utworzona parafia w mieście Koudougou będzie pod nazwą Matki Bożej Miłosierdzia (Notre Dame de la Miséricorde).

 • Quinquenio europejskich klaretynów

  W dnich od 13 do 15 listopada 2015 r. w Colmenar Viejo w Hiszpanii odbyło się już kolejne spotkanie w ramach formacji “Quinqenio”, w którym wzięli udział młodzi misjonarze  - kapłani klaretyni z Hiszpani, Francji, Angli oraz Polski. Spotkanie poprowadził o. Pedro Belderain, wykorzystując dokument ostatniej Kapituły Generalnej “Świadkowie – Posłańcy Radości Ewangelii”.

 • Uroczystości ku czci Ojca Założyciela w Klaretyńskim Seminarium

  24 październik to dla wszystkich Misjonarzy Klaretynów dzień szczególny, a to za sprawą obchodów uroczystości ku czci Ojca Założyciela - św. Antoniego Marii Clareta. Z tej okazji, jak w każdym naszym domu, tak i w naszym Misyjnym Seminarium Duchownym we Wrocławiu, miała miejsce uroczysta Msza święta. Wspólnotowej Eucharystii o godz. 17.00 przewodniczył, oraz homilię wygłosił, Rektor MWSD we Wrocławiu ks. dr. Adam Łuźniak.

 • Św. Antoni Maria Claret - wspomożyciel chorych

  Rok temu, 24 X 2014 r., w Uroczystość św. Antoniego Marii Klareta, w parafii pw. św. Wawrzyńca przy ul. Odona Bujwida we Wrocławiu prowadzonej przez Misjonarzy Klaretynów odbyła się pierwsza Msza święta sprawowana w intencji uzdrowienia chorych zmagających się z chorobą nowotworową. Od tamtej pory, z inicjatywy proboszcza - o. Jana Opali CMF, 24 dnia każdego miesiąca o godz. 18.00, ma miejsce Msza święta oraz modlitwy zanoszone za wstawiennictwem św. A. M. Klareta wraz z ucałowaniem jego relikwii. 

 • Złoty Jubileusz klaretyńskiej Parafii Św. Wawrzyńca

  W dniu 12 grudnia 2015 roku Parafia św. Wawrzyńca we Wrocławiu obchodziła swoje 50-lecie istnienia. Uroczystej Eucharystii sprawowanej o godz. 18.00 przewodniczył Jego Eksc. Ks. Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. W kazaniu Ksiądz Arcybiskup mówił o radości ewangelicznej rodzącej się z wiary, która nie jest związana tylko z chwilowym uczuciem, ale która trwa i rodzi owoce przez całe życie. W obchodach jubileuszowych uczestniczyli dotychczasowi księża Proboszczowie budujący i pracujący w parafii, Księża Dekanatu, Zarząd Prowincjalny Misjonarzy Klaretynów, przedstawiciele klaretyńskich domów

 • Święto św. Antoniego M. Klareta - 24 PAŹDZIERNIKA

  CARITAS CHRISTI
  URGET NOS!"

  Drodzy Współbracia
  Misjonarze Klaretyni!

  24 października obchodzimy nasze patronalne święto, wspominając naszego Ojca Założyciela – świętego Antoniego Marię Klareta. Jego zawołaniem były słowa św. Pawła: „Caritas Christi urget nos”. Są one streszczeniem ducha ożywiającego życie i posługiwanie naszego Założyciela. Razem z nim wołamy do Boga: „Błogosławiony bądź mój Boże, który tak dobry i miłosierny okazałeś się wobec mnie! Spraw, abym Cię kochał, służył z całą gorliwością i aby Cię pokochały i służyły Ci wszystkie stworzenia” (Aut 152).

 • Bracia zakonni na Jasnej Górze

  W dniach od 19 do 20 października br. odbyła się XXXIII pielgrzymka braci zakonnych na Jasną Górę. Tym razem uczestnicy zastanawiali się nad pytaniem: "Kim jestem dla Kościoła?". Pielgrzymka Braci Zakonnych w roku Życia Konsekrowanego jest okazją do ukazania piękna brackiego powołania. Wśród wielu setek braci z różnych zgromadzeń są także przedstawiciele Misjonarzy Klaretynów. Pielgrzymkę zwieńczła Msza święta sprawowana w Bazylice Jasnogórskiej 20 października o godzinie 11.00.

  Wszystkich uczestników, a szczególnie naszych Współbraci polecamy modlitwom.

 • 89 Światowy Tydzień Misyjny

  Niedzielą, 18 października 2015 roku, rozpoczęliśmy w Polsce obchody 89 Światowego Tygodnia Misyjnego, którego tegorocznym hasłem są słowa: "Miłosierdzie Boże dla całego świata".

©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line