Powołania

Aktualności

 • Klaretyńskie Dni Młodych 2016

  W dniach 17-19 czerwca 2016 roku odbyło się trzecie spotkanie młodzieży w ramach Klaretyńskich Dni Młodych. Tym razem spotkaliśmy się w Krzydlinie Małej, aby rozważać temat: "Więcej niż miłość. W promieniach Miłosierdzia". Zagłębiając się w tematykę ludzkiej miłości i Bożego Miłosierdzia codziennie uczestniczyliśmy w Eucharystii, konferencjach i rekreacji. Gościem specjalnym była Siostra Gaudia Skass ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, która podzieliła się z uczestnikami refleksją o św. Siostrze Faustynie, która "Bardzo umiłowała".

 • Niepokalane Serce Maryi - Bądź naszym ratunkiem!

  W drugą sobotę po uroczystości Bożego Ciała w Kościele Katolickim przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Dla wszystkich Misjonarzy Klaretynów to wyjątkowa, patronalna uroczystość, bowiem pełna nazwa naszego Zgromadzenia brzmi: Zgromadzenie Synów Niepokalanego Serca Błogosławionej Maryi Dziewicy, co obrazuje również nasz herb. Każdy klaretyn po nazwisku dodaje trzy litery: CMF, króre oznaczają, że jest Cordis Mariae Filius - Synem Serca Maryi.

 • Zakończenie roku akademickiego w Studium TŻK

  11 czerwca 2016 roku oficjalnie zakończył się rok akademicki 2015/2016 dla uczestników Studium Teologii Życia Konsekrowanego organizowanego przez Polską Prowincję Misjonarzy Klaretynów i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Po ostatnich wykładach wszyscy uczestniczyli w uroczystej Eucharystii sprawowanej przez J. E. O. Bpa prof. dra hab. Jacka Kicińskiego CMF - wieloletniego dyrektora Studium Teologii Życia Konsekrowanego.

 • Zabijają nas powoli.... SPOTKANIE Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM

  Ruch Klaretynów Świeckich zaprasza na szczególne spotkanie w Roku Miłosierdzia, podczas którego przedstawiciel Open Doors Polska przybliży nam sylwetki prześladowanych chrześcijan oraz opowie o tym, jak możemy pomóc naszym braciom i siostrom. Spotkanie odbędzie się 5 marca we Wrocławiu, w Seminarium Misjonarzy Klaretynów przy ulicy Henryka Wieniawskiego 38. Jako, że liczba miejsc jest ograniczona, obecność będzie możliwa po wcześniejszym wpisaniu się na listę.

 • Nowy Zarząd Polskiej Prowincji wybrany!

  Członkowie VI Kapituły Prowincjalnej Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów wybrali już w pierwszym głosowaniu nowy Zarząd!

  IV dzień Kapituły rozpoczął się od sprawowania Eucharystii, której przewodniczył o. Roman Woźnica, a słowo wygłosił o. Andrzej Kobylski CMF.

 • O. Piotr Bęza CMF nowym Prowincjałem Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów

  W dniu 13 kwietnia 2016 roku Ojcowie kapitulni dokonali wyboru nowego Prowincjała. Po zakończeniu podwójnej kadencji o. Krzysztofa Gierata CMF nowym Prowincjałem Polskiej Prowincji został dotychczasowy duszpasterz akademicki posługujący w DA "Wawrzyny" o. Piotr Bęza CMF. 

 • VI Zwyczajna Kapituła Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów

  "Misjonarz Klaretyn - świadek miłosierdzia" pod takim hasłem rozpoczęła się dziś w Krzydlinie Małej VI Zwyczajna Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów. Ojcowie kapitulni w dniach 11-16 kwietnia dokonają podsumowania ostatniego sześćlecia, wybiorą nowy Zarząd oraz wskażą drogę rozwoju naszej Prowincji na kolejne lata. Delegatem ojca Generała obecnym w Krzydlinie jest o. Manuel Tamargo CMF - ekonom generalny Zgromadzenia.

 • XIII Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego

  W dniach od 29 kwietnia do 2 maja 2016 roku trwało XIII Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego organizowane przez Polską Prowincję Misjonarzy Klaretynów oraz Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

©2019 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line