Powołania

Aktualności

 • 89 Światowy Tydzień Misyjny

  Niedzielą, 18 października 2015 roku, rozpoczęliśmy w Polsce obchody 89 Światowego Tygodnia Misyjnego, którego tegorocznym hasłem są słowa: "Miłosierdzie Boże dla całego świata".

 • U stóp patronki Śląska

  Jak co roku, tak i tym razem, 17 X 2015 odbyła się już XXXVI piesza pielgrzymka wrocławska do grobu świętej Jadwigii - Patronki Śląska. Tym razem pątnicy pielgrzymowali do Trzebnicy pod hasłem: "Przez św. Jadwigę pojednanie z Bogiem, z ludźmi i z sobą samym". 

 • Frankfurt/Main - Zebranie Wydawców Klaretyńskich

  W dniach od 12 do 17 października 2015 r. w Niemczech we Frankfurcie nad Menem, przy okazji dorocznych Światowych Targów Książek, odbyło się zebranie kilku Wydawnictw klaretyńskich.     

 • Klaretyni na audiencji u papieża Franciszka

  W dniu 11 września 2015 r. Misjonarze Klaretyni zebrani na Kapitule Generalnej mieli swoją audiencję u Ojca św. Franciszka w Watykanie. Papież skierował do uczestników Kapituły nastepujące słowa:

  "Witam Was i bardzo dziękuję. Przygotowałem dla Was rozważanie, które później przekaże Wam ks. Bp Gänswein. Ale teraz wolę powiedzieć Wam coś od siebie, skoro mogę po hiszpańsku...

 • Nowy kościoł pw. Miłosierdzia Bożego w Afryce

  W dniu 11 października 2015 r. w Bouaflé na Wybrzeżu Kości Słoniowej miała miejsce konsekracja klaretyńskiego kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Mszy św. przewodniczył i konsekracji dokonał Jego Ekscelencja Ks. Biskup Maurice Konan Kouassi – Ordynariusz Diecezji Daloa. W uroczystości konsekracyjnej uczestniczyło kilku gości z Polski – świeckich i duchownych, w tym Ofiarodawcy, na czele z O. Prowincjałem Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów Krzysztofem Gieratem CMF,

 • O. Prof. dr hab. Jacek Kiciński CMF konsultorem Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. IŻKiSŻA

  Klaretyn - Ojciec prof. dr hab. Jacek Kiciński CMF został powołany na konsultora Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego przy Konferencji Episkopatu Polski. Zadaniem Komisji jest: Promocja życia konsekrowanego.

   

 • Inauguracja Podyplomowych Studiów TŻK

  W sobotę, 10 października br., uroczystą mszą świętą sprawowaną w samo południe został zaingurowany kolejny rok Podyplomowych Studiów i Kursu Teologii Życia Konsekrowanego. Eucharystii przewodniczył o. Aleksander Bober CMF - Rektor Seminarium Misyjnego Misjonarzy Klaretynów we Wrocławiu, koncelebrowali ją także: o. prof. Jerzy Tupikowski CMF - Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, który przedstawił wykład inauguracyjny, oraz o. prof. Jacek Kiciński CMF - dyrektor STŻK, który również wygłosił homilię.

 • Śluby zakonne Misjonarzy Klaretynów

   W dniu 8 września cały Kościół obchodzi uroczystość Narodzenia Najświetszej Maryii Panny, ale dla nas, Misjonarzy Klaretynów - Synów Jej Serca, jest to dzień szczególny. Od kilku lat w tym właśnie dniu składamy i odnawiamy swoje śluby zakonne. W tym roku, podczas mszy świętej sprawowanej o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Paczynie swoją pierwszą profesję rad ewangelicznych złożyło trzech naszych współbraci: Mateusz Cyganik, Michał Serwiński i Marek Szczepański.

©2019 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line