Powołania

Aktualności

 • Spotkanie z "OPEN DOORS"

  W sobotę, 5 marca 2016 roku, miało miejsce spotkanie zorganizowane przez członków Ruchu Klaretynów Świeckich w Polsce z Panem Dariuszem P. - przedstawicielem ogólnochrześcijańskiej organizacji pozarządowej "Open Doors" niosącej pomoc prześladowanym chrześcijanom na całym świecie.

   

 • Klaretyńskie rekolekcje powołaniowe

  W dniach od 17 do 20 lutego 2016 roku w Domu zakonnym Misjonarzy Klaretynów w Paczynie na Śląsku odbywają się Karetyńskie Rekolekcje Powołaniowe, w których uczestniczy kilku młodych mężczyzn podejmując temat: Męstwo, Odwaga, Powołanie.

 • O. Jacek Kiciński CMF biskupem pomocniczym

  O. prof. dr hab. Jacek Kiciński CMF decyzją Ojca Świętego Franciszka  z dnia 13 lutego 2016 roku został mianowany na Biskupa pomocniczego Archidiecezji Wrocławskiej. Dotychczas pełnił m.in. funkcję wikariusza biskupiego ds. życia konsekrowanego Archidiecezji Wrocławskiej i profesora Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

 • Rekolekcje Wielkopostne CMF

  Jak co roku, w pierwszych dniach Wielkiego Postu, w Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Klaretynów we Wrocławiu odbywają się rekolekcje dla członków naszego Zgromadzenia będących jeszcze w formacji początkowej. Tegoroczne rekolekcje prowadzi Ks. kan. dr Rafał Kowalski ...

 • Nowi lektorzy i akolita

  Podczas Mszy świętej na zakończenie rekolekcji wielkopostnych, trwających od 11 do 14 lutego 2016 roku, Ojciec dr. Krzysztof Gierat CMF - Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów - udzielił posługi lektoratu dwóm naszym klerykom: Tomaszowi Lisowskiemu CMF oraz Michałowi Serwińskiemu CMF...

   

 • Klaretyńscy Misjonarze Miłosierdzia

  W Nadzwyczajnym Jubileuszowym Świętym Roku Miłosierdzia decyzją Papieża Franciszka na cały świat zostali posłani "szczególni zwiastuni Miłosierdzia Bożego" wśród których znalazło się dwóch polskich klaretynów: O. Krzysztof Sikora CMF oraz O. Marek Matyszek CMF.

  Misjonarze Miłosierdzia zostali wysłani przez Papieża Franciszka w Środę Popielcową 10 lutego 2016 r. podczas uroczystości w Bazylice Świętego Piotra. Postać Misjonarzy jest opisana w bulli Misericordiae Vultus, pod num. 18. W szczególności należy podkreślić, że Misjonarze mają być...

 • "Bóg się rodzi" - Życzenia Bożonarodzeniowe

  „Przygotujmy się, drodzy przyjaciele, na spotkanie z Jezusem, Emmanuelem, Bo-giem z nami. On, rodząc się w ubóstwie Betlejem, chce stać się towarzyszem drogi każ-dego z nas. W tym świecie, od chwili kiedy On sam zechciał rozbić tu swój «namiot», nikt nie jest obcy. To prawda, wszyscy jesteśmy w drodze, ale właśnie Jezus sprawia, że czu-jemy się jak w domu na tej ziemi uświęconej Jego obecnością. Prosi nas jednak, abyśmy uczynili ją domem gościnnym dla wszystkich.

 • Książka ZAKAZANY BÓG w języku polskim

  Nakładem Domu Wydawniczego RAFAEL wydana została w języku polskim książka o Męczennikach Klaretyńskich z Barbastro ZAKAZANY BÓG. Oto jest krew nasza. Autorem publikacji jest O. Gabriel Campo Villegas – misjonarz klaretyn. Książka Zakazany Bógstała się kanwą głośnego filmu o tym samym tytule, który także polscy widzowie mogą oglądać w kinach. Życzymy owocnej duchowo lektury.

©2019 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line