Powołania

Aktualności

 • "(Przed)małżeńskie riffy" o. Marcina - Klaretyna

  Czym jest małżeństwo? Jak się przygotować? Jakie czekają nas radości i jak pokonywać kryzysy?. Dla wszystkich zakochanych i tych, co się dopiero zakochają o małżeństwie najprościej opowiada znany klaretyn - o. Marcin Kowalewski CMF.

 • Rekolekcje powołaniowe w Wierzchach

  W dniach 29 czerwca - 3 lipca 2015 roku w niewielkiej miejscowości Wierzchy położonej niedaleko Łodzi grupa 5 chłopaków przeżywa swoje męskie rekolekcje powołaniowe. 

 • Święcenia Diakonatu - Afryka

  27 czerwca 2015 r. czterech klaretyńskich profesów wieczystych (od lewej strony): ADUKWAW Andrew Cantona, YA Kouakou Modeste, OLAWY Oladigui Michaël, TCHIMY Konan Marius - trzech z Wybrzeża Kości Słoniowej i jeden z Gany, należących do Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów, przyjęło święcenia diakonatu.

 • Klaretyńskie Dni Młodych

  W dniach od 19 do 21 czerwca br. w Krzydlinie Małej, w Domu Fundacji Centrum Spotkań i Dialogu Misjonarze Klaretyni, odbyło się po raz kolejny spotkanie młodzieży klaretyńskiej.

 • Warsztaty Klaretyńskie n.t. Historii Zgromadzenia

  O. Mariano Sedano Serra CMF, misjonarz klaretyn, historyk z Katolickiego Seminarium Duchownego z St. Petersburga przewodził warsztatom klaretyńskim, które miały miejsce w Krzydlinie Małej w dniach 20-23 kwietnia 2015 r. Tematem spotkania była historia o. Klareta i Zgromadzenia na tle wydarzeń w Hiszpanii od chwili założenia Zgromadzenia aż po wojnę domową w roku 1936.

 • Braterska wizyta Przełożonych Polskiej Prowincji w Afryce

  Relacja o. P. Bęzy z pobytu na Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Kamerunie, 21.02-11.03

  Na przełomie lutego i marca wraz z o. Marcinem Kowalewskim CMF, Prefektem Apostolatu i moim Wikariuszem, przebywaliśmy z braterską wizytą wśród naszych Współbraci żyjących na Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Kamerunie. Dla Ojca Marcina był to już drugi wyjazd na Wybrzeże, natomiast dla mnie był to pierwszy kontakt z Czarnym Lądem. Pewnie dlatego też jechałem tam z pewnymi obawami bardziej związanymi z niepewnością tego, co mnie tam czeka niż z konkretnymi sprawami...

 • Konsekracja nowego kościoła w Soubré

  W dniu 15 lutego 2015 roku w Soubré na Wybrzeżu Kości Słoniowej odbyła się konsekracja nowo wybudowanego kościoła pw. „Notre Dame du Rosaire”. Konsekracji dokonał Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jean Jacques Koffi – Biskup Diecezji San Pedro.

 • "Zakazany Bóg" - film o Męczennikach Klaretyńskich JUŻ W KINACH!

  "Zakazany Bóg" to piękna i wzruszająca historia 51 błogosławionych Męczenników Klaretyńskich z Barbastro: mężnych księży i kleryków – ofiar nienawiści do wiary w Boga. Ich cudem ocalałe notatki z więzienia są jednym z najpiękniejszych świadectw wiary w dziejach chrześcijaństwa.

  Nakładem Domu Wydawniczego RAFAEL wydana została w języku polskim również książka pt.: ZAKAZANY BÓG. Oto jest krew nasza. Autorem publikacji jest O. Gabriel Campo Villegas – misjonarz klaretyn. Książka Zakazany Bóg stała się kanwą głośnego filmu o tym samym tytule, który także polscy widzowie mogą oglądać w kinach. Życzymy owocnej duchowo lektury.

   

©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line