Powołania

Aktualności

 • Nowy Przełożony Generalny Misjonarzy Klaretynów

  W dniu 05 września 2015 r. XXV Kapituła Generalna Misjonarzy Klaretynów odbywająca się w Rzymie, wybrała na najbliższe sześciolecie nowego Przełożonego Generalnego Zgromadzenia – 55 letniego Ojca O. MATHEW VATTAMATTAM CMF.

 • Wrześniowe rekolekcje klaretyńskie

  W dniach 1 - 6 września 2015 r., jak co roku w Bardzie Śląskim, odbywa się wrześniowa tura rekolekcji zakonnych Misjonarzy Klaretynów. Tym razem swoje coroczne ćwiczenia duchowe odprawia 27 członków naszego Zgromadzenia: postulantów, nowicjuszy, kleryków, braci zakonnych i kapłanów. Rekolekcje prowadzi franciszkanin - o. Emilian Gołąbek OFM.

 • Misjonarze Klaretyni przed XXV Kapitułą Generalną

  W dniach od 24 sierpnia do 17 września 2015 r. w Rzymie odbędzie się 25 Kapituła Generalna Misjonarzy Klaretynów. Obranym tematem, który będzie skupiał kapitulną refleksję i rozeznanie 82 klaretynów zgromadzonych na Kapitule, jest: "Wezwani do ewangelizowania. Świadkowie i posłańcy radości Ewangelii".

 • XXV Kapituła Generalna Klaretynów rozpoczęta

  W dniu 24 sierpnia br., 82 klaretynów reprezentujących Zarząd Generalny, 20 Prowincji, 13 Delegatur Niezależnych i 3 Delegatury Zależne, zebrało się w Rzymie w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Służebnic Chrystusa Króla (Via di Monte Cucco, 25) na XXV Kapitule Generalnej, która potrwa do 17 września br. Hasłem tej jubileuszowej Kapituły jest: Wezwani do ewangelizacji – świadkowie i posłańcy radości Ewangelii

 • Święcenia kapłańskie klaretyna z W.K.S.

  W dniu 22 sierpnia 2015 roku w klaretyńskiej parafii p.w. Saint Jean-Marie Vianney de Vridi-Cité w Abidżanie na Wybrzeżu Kości Słoniowej odbyły się święcenia kapłańskie kolejnego klaretyna z tego kraju - dk. Jean Narcisse SEKRE Kouamé Adjoumani (Prowincja Polska). Święceń prezbiteratu udzielił Jego Ekscelencja Ks. Biskup Maurice KONAN Kouassi - Biskup Diecezji Daloa.

 • Zebranie klaretyńskich formatorów Europy

  W dniach 27 - 29 lipca 2015 r. w “Domu Duchowości – Negrales” w Madrycie w Hiszpanii odbyło się zebranie klaretyńskich prefektów i formatorów Europy.

 • Afryka-śluby wieczyste na Wybrzeżu Kości Słoniowej

  W dniu 19 lipca 2015 roku dwóch kolejnych Klaretynów z Wybrzeża Kości Słoniowej przynależących do Prowincji Polskiej złożyło śluby wieczyste - Jakob Kouamé KOMENAN i Basile Sibi YAMEOGO. Uroczystość ślubów zakonnych miała miejsce w misji klaretyńskiej w Soubré na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Liturgii przewodniczył i śluby przyjął delegat Prowincjała - Ojciec Valentin N'guessan CMF - przełożony regionalny.

 • Asamblea Generalna Klaretynów Świeckich

  W dniach od 16 do 25 lipca 2015 r. Ruch Świeckich Klaretynów odbywa w Granadzie w Hiszpanii swoją IX Asambleę Generalną. W świetle tematu przewodniego „Nowe wino w nowych bukłakach” Świeccy Klaretyni dokonują procesu odkrywania oraz pogłębiania swojej tożsamości i organizacji Ruchu, kontynuując jednocześnie drogę, która została rozpoczęta cztery lata temu na Asamblei w Aparecida w Brazylii.

©2019 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line