Powołania

Aktualności

 • Odnowienie slubów czasowych

  Śluby zakonne w Paczynie

  W dniu 8 września cały Kościół obchodzi święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, jednakże my, misjonarze klaretyni, synowie Jej Niepokalanego Serca, celebrujemy ten dzień w sposób szczególny.

 • Święcenia kapłańskie na Wybrzeżu Kości Słoniowej

  W sobotę, 2 września w miejscowości Bouafle na Wybrzeżu Kości Słoniowej dwóch naszych Współbraci przyjęło święcenia kapłańskie. 

 • Pierwsza wspólnota klaretyńska w Malezji

  W dniu kolejnej, 168 rocznicy założenia Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów nasza obecność w Azji wzbogaciła się o nową wspólnotę...

 • Rekolekcje zakonne w Przesiece

  W niedzielę 25 czerwca zebraliśmy się w domu rekolekcyjnym Archidiecezji Wrocławskiej w Przesiece koło Jeleniej Góry, aby uczestniczyć w naszych klaretyńskich rekolekcjach, które tym razem poprowadził nasz Współbrat - ojciec biskup Jacek Kiciński CMF. 

 • Wieści z Bracka

  Rośnie w Bracku świątynia na chwałę Boga i dla zbawienia ludzi

  W Rosji mówi się często, że na rosyjskiej ziemi wystarczy wkopać krzyż i zacznie rozrastać się życie duchowe…

  Parafia w mieście Brack istnieje od 1994 roku. Wówczas to katolicy postawili swój krzyż w tym mieście. I tak się zaczęło!

 • II Spotkanie Zarządów Prowincji Polski i Niemiec

  Od poniedziałku, 3 lipca, do środy, 5 lipca bieżącego roku we Wrocławiu odbywało się spotkanie Zarządów Prowincji Niemiec i Polski. Spotkanie to odbyło się w ramach procesu reorganizacji struktur naszego Zgromadzenia w Europie, było drugim zjazdem obu Zarządów i - tak, jak poprzednio - przewodził mu Delegat Ojca Generała, pochodzący z Nigerii o. Henry Omonisaye, jeden z naszych konsultorów generalnych.

 • Z Rodzicami, Ojcem Biskupem Jackiem i naszym Prowincjałem Piotrem

  Święcenia i prymicje Zbigniewa Ziętka CMF

  W minioną sobotę w Archikatedrze we Wrocławiu nasz diakon Zbigniew Ziętek w gronie 14 diakonów Archidiecezji Wrocławskiej przyjął święcenia kapłańskie. Święceń udzielił arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski. Wśród współkonsekrujących znalazł się nasz Współbrat, ojciec biskup Jacek Kiciński. Chcesz dowiedzieć się więcej o święceniach i prymicjach Zbigniewa?

   

 • XIV Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego

  Kolejnym ważnym wydarzeniem przełomu kwietnia i maja w naszej Prowincji było XIV Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego, odbywające się tym razem pod hasłem: Rady ewangeliczne dziś. Radość i nadzieja życia konsekrowanego.Sympozjum to, którego w tym rokug łównym prelegentem był o. prof. José Cristo Rey García Paredes CMF, organizowane jest corocznie przez Polską Prowincję Misjonarzy Klaretynów oraz Podyplomowe Studia i Kurs Teologii Życia Konsekrowanego PWT we Wrocławiu. W tym roku w sympozjum wzięło udział około 70 osób.

   

©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line