Powołania

Aktualności

 • Początek obchodów dwusetnej rocznicy urodzin ojca José Xifré

  Vic, Hiszpania, 17-19.02.2017

  W miniony piątek, 17 lutego, o godzinie 18.30 w Sali Kolumnowej ratusza w Vic zainaugurowano obchody dwusetnej rocznicy urodzin Ojca José Xifré, jednego ze Współzałożycieli naszego Zgromadzenia.

 • Ojciec Jan Opala podporucznikiem

  Warszawa, 11.02.2017

  W sobotę 11 lutego w katedrze polowej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia patentów oficerskich duchownym z tzw. wojskowych jednostek kleryckich. Podczas tej ceremonii mianowany na podporucznika rezerwy został nasz Współbrat, o. Jan Opala CMF. Uroczystej Eucharystii przewodniczył biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek, sprawując ją w intencji żołnierzy-alumnów. Współkoncelebrowalimiędzy innymi nasz o. Prowincjał Piotr Bęza CMF oraz o. płk Zenon Surma CMF, kapelan wojskowy, proboszcz parafii garnizonowej Matki Bożej Królowej Pokoju w Bydgoszczy.

 • Święto Cyryla i Metodego w Bracku

  Jedną z naszych klaretyńskich misji jest parafia pod wezwaniem świętych Cyryla i Metodego w Bracku w Obwodzie irkuckim na Syberii. 14 lutego, w święto Cyryla i Metodego, wspólnota ta obchodzi swoją patronalną uroczystość, czyli odpust parafialny. O tym wydarzeniu tak opowiada jeden z misjonarzy z Bracka, ojciec Tomasz Zając:

 • Ojciec Joseba Kamiruaga nowym Sekretarzem Generalnym

  W piątek, 3 lutego, po prawie 20 latach zakończył posługę Sekretarza Generalnego naszego Zgromadzenia o. José-Félix Valderrabano. Tym samym nowym Sekretarzem został o. Joseba Kamiruaga Mieza, były przełożony Prowincji Euskal Herria (Kraj Basków), który już od grudnia przebywał w Kurii Generalnej, szykując się do objęcia nowego urzędu. Ojciec Valderrabano będzie nadal służyć Zgromadzeniu jako Prokurator Generalny i przeniesie się do wspólnoty Iuridicum pozostając w Rzymie. W imieniu naszej Prowincji dziękujemy mu za posługę przez ostatnie lata, w tym za wszelką pomoc wyświadczoną Polskiej Prowincji.

 • Kurs sekretarzy

  Rzym, 23-28.01

  W dniach od 23 do 28 stycznie tego roku  czternastu nowych sekretarzy poszczególnych organizmów większych (prowincji lub delegatur) naszego Zgromadzenia odbyło w domu Kurii Generalnej w Rzymie Kurs Nowych Sekretarzy. Kurs, który trwał sześć dni, był czasem intensywnego zapoznawania się ze specyfiką posługi sekretarza oraz archiwisty w naszym Zgromadzeniu.

 • Spotkanie Wyższych Przełożonych w Rzymie

  Kurs czy spotkanie...?
  W dniach 11-17 grudnia odbył/o się no właśnie: kurs/spotkanie wszystkich nowych Wyższych Przełożonych naszego Zgromadzenia z Zarządem Generalnym w naszym Domu Generalnym w Rzymie.

 • Święcenia diakonatu

  Podczas Eucharystii sprawowanej 8 grudnia 2016 roku o godzinie 18.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida we Wrocławiu J. E. Ojciec Biskup Jacek Kiciński CMF udzielił święceń diakonatu jednemu z naszych współbraci, Zbigniewowi Ziętkowi CMF. Zbigniew, nowo wyświęcony diakon pochodzi z parafii Boleszczyn w diecezji włocławskiej i jest to ta sama parafii, z której wywodzi się o. Jacek Kiciński, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej, który przewodniczył uroczystości święceń.

 • Zebranie zarządów prowincji Niemiec i Polski w Muhlbergu

  W dniach 30.11 do 2.12.2016 roku w Mühlbergu nad Łabą (okolice Drezna w Niemczech) zebrali się członkowie zarządów prowincji niemieckiej i polskiej. Gospodarzem spotkania był o. Henry Omonisaye z Zarządu Generalnego, który został oddelegowany do towarzyszenia nam w procesie łączenia prowincji polskiej i niemieckiej w ramach restrukturyzacji naszego Zgromadzenia w Europie.

©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line