Powołania

Aktualności

 • Uroczystość św. A.M. Klareta w naszych misjach afrykańskich

  Misjonarze Klaretyni z Wybrzeża Kości Słoniowej wspólnie ze współbraćmi z Burkina Faso spotkali się w nowo tworzonej parafii św. Jana Pawła II z Adzopé (78 km od Abidżanu), aby świętować narodziny dla nieba naszego Ojca Założyciela, Świętego Antoniego Marii Klareta. Ważnym wydarzeniem tych dni było także udzielenie posług akolitatu i lektoratu naszym klerykom.

 • Kolejne spotkanie Zarządu z Przełożonymi wspólnot

  W ostatnich dniach odbyło się kolejne spotkanie Zarządu naszej prowincji z Przełożonymi lokalnymi (Przełożonymi wspólnot), czyli Superiorami.

  Oprócz charakteru informacyjno-dyskusyjnego miało ono również na celu przeprowadzenie szkolenia z zakresu postępowania w przypadkach przestępstw seksualnych wobec nieletnich.

   
 • Jubileusz Koła Misyjnego w Łodzi

  Jednym z najważniejszych zadań Kościoła jest realizacja misyjnego nakazu Chrystusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (zob. Mt 16, 15). Słowa te dotyczą nie tylko osób duchownych, lecz także świeckich. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za ich realizację. Oczywiście nie wszyscy mogą wyjechać na misje, jednakże każdy może pomagać misjom, tworząc zaplecze duchowe i materialne dla misjonarzy. 

 • Klaretyni na Syberii

  Syberia (Irkuck, Listwianka, Brack), 4-10 września 2017 Relacja o. Tomasza Zająca CMF

 • Odnowienie slubów czasowych

  Śluby zakonne w Paczynie

  W dniu 8 września cały Kościół obchodzi święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, jednakże my, misjonarze klaretyni, synowie Jej Niepokalanego Serca, celebrujemy ten dzień w sposób szczególny.

 • Święcenia kapłańskie na Wybrzeżu Kości Słoniowej

  W sobotę, 2 września w miejscowości Bouafle na Wybrzeżu Kości Słoniowej dwóch naszych Współbraci przyjęło święcenia kapłańskie. 

 • Pierwsza wspólnota klaretyńska w Malezji

  W dniu kolejnej, 168 rocznicy założenia Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów nasza obecność w Azji wzbogaciła się o nową wspólnotę...

 • Rekolekcje zakonne w Przesiece

  W niedzielę 25 czerwca zebraliśmy się w domu rekolekcyjnym Archidiecezji Wrocławskiej w Przesiece koło Jeleniej Góry, aby uczestniczyć w naszych klaretyńskich rekolekcjach, które tym razem poprowadził nasz Współbrat - ojciec biskup Jacek Kiciński CMF. 

©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line