Powołania

Aktualności

 • Spotkanie Wyższych Przełożonych w Rzymie

  Kurs czy spotkanie...?
  W dniach 11-17 grudnia odbył/o się no właśnie: kurs/spotkanie wszystkich nowych Wyższych Przełożonych naszego Zgromadzenia z Zarządem Generalnym w naszym Domu Generalnym w Rzymie.

 • Święcenia diakonatu

  Podczas Eucharystii sprawowanej 8 grudnia 2016 roku o godzinie 18.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida we Wrocławiu J. E. Ojciec Biskup Jacek Kiciński CMF udzielił święceń diakonatu jednemu z naszych współbraci, Zbigniewowi Ziętkowi CMF. Zbigniew, nowo wyświęcony diakon pochodzi z parafii Boleszczyn w diecezji włocławskiej i jest to ta sama parafii, z której wywodzi się o. Jacek Kiciński, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej, który przewodniczył uroczystości święceń.

 • Zebranie zarządów prowincji Niemiec i Polski w Muhlbergu

  W dniach 30.11 do 2.12.2016 roku w Mühlbergu nad Łabą (okolice Drezna w Niemczech) zebrali się członkowie zarządów prowincji niemieckiej i polskiej. Gospodarzem spotkania był o. Henry Omonisaye z Zarządu Generalnego, który został oddelegowany do towarzyszenia nam w procesie łączenia prowincji polskiej i niemieckiej w ramach restrukturyzacji naszego Zgromadzenia w Europie.

 • O. Marek Matyszek CMF i O. Krzysztof Sikora CMF - Misjonarze Miłosierdzia nadal aktywni

  Jubileuszowy Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia został oficjalnie zakończony przez Papieża Franciszka zamknięciem drzwi świętych Bazyliki św. Piotra w XXXIII niedzielę zwykłą – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Pomimo tego Papież w Liście Apostolskim „Misericordia et Misteria” stwierdza, iż „drzwi miłosierdzia naszego serca są zawsze szeroko otwarte”.

 • O. Marcin Dragan CMF odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

  10 listopada 2016 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Andrzej Duda, odznaczył 23 osoby za zasługi w pielęgnowaniu duchowego i kulturowego dziedzictwa Polski na Wschodzie. Wśród wyróżnionych tym zaszczytem znalazł się również polski klaretyn – o. Marcin Dragan CMF, od wielu lat posługujący na Syberii (najpierw w Krasnojarsku, a obecnie w Bracku, w obwodzie irkuckim).

 • Ojcze Antoni, o święty nasz patronie...

  24 październik to dla Misjonarzy Klaretynów dzień szczególny ze względu na wspomnienie świętego Ojca Założyciela - Antoniego Marię Klareta. Dla każdego Klaretyna to okazja,by raz jeszcze rozpalić w sobie charyzmat Boży, którym pałał święty "Paweł XIX wieku" - jak określiła go potem historia. Wsród naszych polskich parafii, szczególnie jedna, w Łodzi, może szczycić się szczególnym wstawiennictwem Klareta. To własnie tam, na Teofilowie, wznosi się świątynia poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryii i św. Antoniemu Marii Klaretowi.

 • Młodzi dla misji - Różaniec misyjny w Miedarach

  Niedzielą 23 października rozpoczęliśmy w Kościele 90 Tydzień Misyjny. Tym razem papież Franciszek nawołuje byśmy przeżywali go pod hasłem: "Kościół misyjny - świadek miłosierdzia". Jest to szczególna okazja, by wszyscy chrześcijanie przypomnięli sobie, że na mocy sakramentu chrztu świętego każdy ochrzczony otrzymuje "missio" - "posłanie", by głosić Ewangelię zgodnie ze swoim stanem życia. W naszej wspólnocie parafialnej w Miedarach na wołanie papieża Franciszka odpowiedziała Młodzież Klaretyńska i zorganizowała misyjne nabożeństwo różańcowe. Wspólnej modlitwie w różnych językach towarzyszyły stroje i eksponaty z krajów misyjnych, a dekoracja oddawała wielokulturowość Kościoła.

 • Inauguracja PSiK-u TŻK

  8 października 2016 roku odbyła się inauguracja PSiK-u, czyli Podyplomowych Studiów i Kursu Teologii Życia Konsekrowanego. Mszy świętej sprawowanej o godz. 12.00 przewodniczył i homilię wygłosił przełożony domu wrocławiskiego o. dr Krzysztof Gierat CMF...

©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line