Powołania

Aktualności

 • Inicjacja Nowicjatu Misjonarzy Klaretynów

  Wieczorem 7 września, miała miejsce inicjacja nowicjatu Misjonarzy Klaretynów. Trzech młodych mężczyzn: Marcin Kisiliczyk, Michał Szumny i Mateusz Zachora, w obecności Ojca Prowincjała Piotra Bęzy CMF i Zarządu Polskiej Prowincji rozpoczęło swój kanoniczny nowicjat. Jest to szczególny czas przygotowania do złożenia pierwszej profesji zakonnej.

 • 13 sierpnia - 80 rocznica męczeńskiej śmierci naszych Współbraci z Barbastro

  Lato 1936 roku w Hiszpanii to czas bardzo niespokojny. Od kilku miesięcy, z różnym nasileniem w różnych miejscach, trwa wojna domowa. Aragońskie miasteczko Barbastro wydaje się być w tym czasie spokojnym i w miarę bezpiecznym miejscem. Niestety w lipcu sytuacja zaczyna się szybko zmieniać na gorsze.

 • ŚDM 2016 w Rodzinie Klaretyńskiej

  Światowe Dni Młodzieży zawsze są wydarzeniem, w którym udział biorą młodzi z całego świata. Tegoroczne ŚDM mają jednak dla nas szczególny wymiar, ponieważ podczas dni przeżywanych w diecezjach do naszej łódzkiej parafii przyjechało niemalże 300 reprezentantów Rodziny Klaretyńskiej z całego świata. Młodzi, którzy pochodzą z naszych klaretyńskich parafii lub sympatyzują z naszym charyzmatem przyjechali do Łodzi by w dniach 20-26 lipca poprzez wspólną zabawę, modlitwę i konferencje przygodować się do spotkania z Papieżem Franciszkiem.

 • Śluby wieczyste Wilfrieda Kouadio Yao CMF

  16 lipca, w 167 rocznicę założenia Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów, swoje śluby wieczyste złożył kolejny nasz Współbrat, Wilfried Kouadio Yao, klaretyn pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej. Ceremonia złożenia ślubów zakonnych odbyła się w parafii klaretyńskiej w Soubré (Wybrzeże Kości Słoniowej). Liturgii przewodniczył i śluby przyjął delegat Prowincjała - Ojciec Valentin N'guessan CMF, jeden z pierwszych iworyjskich klaretynów.

 • Klaretyńskie Dni Młodych 2016

  W dniach 17-19 czerwca 2016 roku odbyło się trzecie spotkanie młodzieży w ramach Klaretyńskich Dni Młodych. Tym razem spotkaliśmy się w Krzydlinie Małej, aby rozważać temat: "Więcej niż miłość. W promieniach Miłosierdzia". Zagłębiając się w tematykę ludzkiej miłości i Bożego Miłosierdzia codziennie uczestniczyliśmy w Eucharystii, konferencjach i rekreacji. Gościem specjalnym była Siostra Gaudia Skass ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, która podzieliła się z uczestnikami refleksją o św. Siostrze Faustynie, która "Bardzo umiłowała".

 • Niepokalane Serce Maryi - Bądź naszym ratunkiem!

  W drugą sobotę po uroczystości Bożego Ciała w Kościele Katolickim przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Dla wszystkich Misjonarzy Klaretynów to wyjątkowa, patronalna uroczystość, bowiem pełna nazwa naszego Zgromadzenia brzmi: Zgromadzenie Synów Niepokalanego Serca Błogosławionej Maryi Dziewicy, co obrazuje również nasz herb. Każdy klaretyn po nazwisku dodaje trzy litery: CMF, króre oznaczają, że jest Cordis Mariae Filius - Synem Serca Maryi.

 • Zakończenie roku akademickiego w Studium TŻK

  11 czerwca 2016 roku oficjalnie zakończył się rok akademicki 2015/2016 dla uczestników Studium Teologii Życia Konsekrowanego organizowanego przez Polską Prowincję Misjonarzy Klaretynów i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Po ostatnich wykładach wszyscy uczestniczyli w uroczystej Eucharystii sprawowanej przez J. E. O. Bpa prof. dra hab. Jacka Kicińskiego CMF - wieloletniego dyrektora Studium Teologii Życia Konsekrowanego.

 • Zabijają nas powoli.... SPOTKANIE Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM

  Ruch Klaretynów Świeckich zaprasza na szczególne spotkanie w Roku Miłosierdzia, podczas którego przedstawiciel Open Doors Polska przybliży nam sylwetki prześladowanych chrześcijan oraz opowie o tym, jak możemy pomóc naszym braciom i siostrom. Spotkanie odbędzie się 5 marca we Wrocławiu, w Seminarium Misjonarzy Klaretynów przy ulicy Henryka Wieniawskiego 38. Jako, że liczba miejsc jest ograniczona, obecność będzie możliwa po wcześniejszym wpisaniu się na listę.

©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line