social FBsocial FBsocial FB

Kurs Teologii Życia Konsekrowanego

logo zk

Rok akademicki 2017/18

Spotkanie Klaretynów w Bracku na Syberii

W dniach 10 i 11 lutego 2014 r. w Bracku na Syberii miało miejsce spotkanie polskich Klaretynów pracujących na Syberii. Spotkaniu przewodniczył O. Prowincjał Krzysztof Gierat cmf, który odbywał na Syberii kilkudniową wizytę animacyjną. Klaretyni wspólnie przeżyli dzień skupienia, który poprowadził Przełożony Prowincjalny. Przedmiotem rozważań był temat wierności powołaniu i wspólnoty braterskiej.

Spotkanie poprzedziło wspólne świętowanie 15-lecia kościoła Św. Cyryla i Metodego w Bracku, który został powiększony. Mszy św. w dniu 9 lutego przewodniczył Jego Ekscelencja ks. Bp Cyryl Klimowicz, Ordynariusz Diecezji Irkuckiej. Ksiądz Biskup udzielił także kilkunastu osobom sakramentu bierzmowania. Podczas homilii przypominał o wierności Ewangelii i potrzebie dawania codziennego świadectwa życia Ewangelią.

Klaretyni są na Syberii od ponad 20 lat. Obecnie pracuje tam 9 klaretynów, w tym 7 Polaków i 2 Rosjan. Główne miejsca pracy, z odległymi punktami duszpasterskimi, są miasta: Krasnojarsk, Aczyńsk i Brack.

 

areacmf