social FBsocial FBsocial FB

Kurs Teologii Życia Konsekrowanego

logo zk

Rok akademicki 2017/18

Dni Odnowy Klaretyńskiej A.D. 2017

Tumb. Zdjęcie wspólne

Krzydlina Mała, 24-27 kwietnia 2017

W poniedziałek 24 kwietnia zebraliśmy się w naszym domu w Krzydlinie Małej, aby odnowić się duchowo. Na Dni Odnowy Klaretyńskiej przybyło nas około 40 klaretynów, członków naszej prowincji. Czasowi naszej odnowy przewodził o. Carlos García Andrade CMF, profesor teologii w naszym Instytucie Teologii Życia Konsekrowanego Claretianum w Rzymie.

Głównym elementem Dni Odnowy były wykłady poświęcone zagadnieniu życia wspólnotowego i wspólnoty jako takiej.

Czytaj więcej...

Braterska wizyta Przełożonych Polskiej Prowincji w Afryce

africa

Relacja o. P. Bęzy z pobytu na Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Kamerunie, 21.02-11.03

Na przełomie lutego i marca wraz z o. Marcinem Kowalewskim CMF, Prefektem Apostolatu i moim Wikariuszem, przebywaliśmy z braterską wizytą wśród naszych Współbraci żyjących na Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Kamerunie. Dla Ojca Marcina był to już drugi wyjazd na Wybrzeże, natomiast dla mnie był to pierwszy kontakt z Czarnym Lądem. Pewnie dlatego też jechałem tam z pewnymi obawami bardziej związanymi z niepewnością tego, co mnie tam czeka niż z konkretnymi sprawami...

Czytaj więcej...

Biskup Jacek Kiciński CMF wybrany przez Konferencję Episkopatu Polski

kicinski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warszawa, 14.03.1017

Obradujące w Warszawie 375 zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski dokonało 14 marca wyboru nowego Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Został nim nasz Wspołbrat, biskup Jacek Kiciński CMF, biskup pomocniczy oraz wikariusz generalny archidiecezji wrocławskiej.

Czytaj więcej...

Początek obchodów dwusetnej rocznicy urodzin ojca José Xifré

xifre

Vic, Hiszpania, 17-19.02.2017

W miniony piątek, 17 lutego, o godzinie 18.30 w Sali Kolumnowej ratusza w Vic zainaugurowano obchody dwusetnej rocznicy urodzin Ojca José Xifré, jednego ze Współzałożycieli naszego Zgromadzenia.

Czytaj więcej...

Święto Cyryla i Metodego w Bracku

Brack - wieża kościoła

Brack (Syberia), 10-12.02.2017

(na zdj. aktualny wygląd kościoła)

Jedną z naszych klaretyńskich misji jest parafia pod wezwaniem świętych Cyryla i Metodego w Bracku w Obwodzie irkuckim na Syberii. 14 lutego, w święto Cyryla i Metodego, wspólnota ta obchodzi swoją patronalną uroczystość, czyli odpust parafialny. O tym wydarzeniu tak opowiada jeden z misjonarzy z Bracka, ojciec Tomasz Zając:

W dniach od 10 do 12 lutego 2017 roku gościliśmy w naszej parafii księdza biskupa Cyryla Klimowicz, biskupa diecezji Świętego Józefa w Irkucku. Podczas swojej wizyty ks. bp spotkał się z parafianami i przewodniczył mszom świętym, dzieląc się z nami Słowem Bożym.

Czytaj więcej...

Ojciec Joseba Kamiruaga nowym Sekretarzem Generalnym

Joseba Kamiruaga

Rzym, 3.02.2017

W piątek, 3 lutego, po prawie 20 latach zakończył posługę Sekretarza Generalnego naszego Zgromadzenia o. José-Félix Valderrabano. Tym samym nowym Sekretarzem został o. Joseba Kamiruaga Mieza, były przełożony Prowincji Euskal Herria (Kraj Basków), który już od grudnia przebywał w Kurii Generalnej, szykując się do objęcia nowego urzędu. Ojciec Valderrabano będzie nadal służyć Zgromadzeniu jako Prokurator Generalny i przeniesie się do wspólnoty Iuridicum pozostając w Rzymie. W imieniu naszej Prowincji dziękujemy mu za posługę przez ostatnie lata, w tym za wszelką pomoc wyświadczoną Polskiej Prowincji.

Czytaj więcej...

 

areacmf