social FBsocial FBsocial FB

Kurs Teologii Życia Konsekrowanego

logo zk

Rok akademicki 2017/18

Zebranie zarządów prowincji Niemiec i Polski w Muhlbergu

     muhlberg small

 

W dniach 30.11 do 2.12.2016 roku w Mühlbergu nad Łabą (okolice Drezna w Niemczech) zebrali się członkowie zarządów prowincji niemieckiej i polskiej. Gospodarzem spotkania był o. Henry Omonisaye z Zarządu Generalnego, który został oddelegowany do towarzyszenia nam w procesie łączenia prowincji polskiej i niemieckiej w ramach restrukturyzacji naszego Zgromadzenia w Europie.

Oprócz delegata z Rzymu wspólnotę zebrania tworzyli: przełożony Prowincji Niemieckiej, o. Callistus Joseph i pozostali członkowie Rady prowincjalnej – oo. Alfons Schmid, Georg Hopf, James Patteril i Wolfgang Deiminger, sekretarz. Prowincję Polską reprezentowali zaś o. Piotr Bęza – prowincjał oraz o. Marcin Kowalewski, o. Robert Pyrka, br. Tadeusz Lihs i o. Szymon Socha. Obrady miały na celu wypracowanie wspólnego spojrzenia na zagadnienie połączenia się obu prowincji i były kolejnym krokiem na tej drodze.

Podczas intensywnie spędzonych dwóch dób uczestnicy spotkania wzięli udział w trzech sesjach roboczych. Najpierw prezentacji swoich Organizmów dokonali prefekci apostolatu. Następnie rozpoczęto wspólną dyskusję wokół kwestii połączenia. Wszyscy uczestniczy spotkania mieli również okazję, aby się lepiej wzajemnie poznać podczas wieczorów braterskich. Kolejne połączone spotkanie zaplanowano na początek lipca 2017 roku w Polsce.

 

muhlberg sala small

 

Szczególne podziękowania należą się w tym miejscu o. Waldemarowi Obrębskiemu, który przez cały czas spotkania towarzyszył jego członkom, trudząc się tłumaczeniem między językami polskim i niemieckim.

 

 

areacmf