social FBsocial FBsocial FB

Kurs Teologii Życia Konsekrowanego

logo zk

Rok akademicki 2017/18

Spotkanie Wyższych Przełożonych w Rzymie

roma1

Kurs czy spotkanie...?
W dniach 11-17 grudnia odbył/o się no właśnie: kurs/spotkanie wszystkich nowych Wyższych Przełożonych naszego Zgromadzenia z Zarządem Generalnym w naszym Domu Generalnym w Rzymie.
Pytanie kurs czy konferencja zadawali wszyscy łącznie z organizatorami... a wyszło chyba trochę na jedno i trochę na drugie, czyli kurso-spotkanie, podczas którego poruszano wiele aspektów dotyczących posługi Przełożonego Wyższego (nie przypadkowo nie używam słowa Prowincjał, bo na spotkaniu był też przełożony delegatury niezależnej) zarówno w wymiarze duchowym jak i formacyjnym czy też prawnym. Nie zabrakło oczywiście również bardzo ciekawych konferencji Sekretarza Generalnego: o. Valderrabano dotyczących funkcjonowania i prowadzenia sekretariatu jak i czasu na dzielenie w grupach, „zwiedzanie” kurii czy wspólną modlitwę.


Dla mnie ten czas był ogromnym darem, gdyż po raz pierwszy miałem okazje być tak długo w naszym Domu Generalnym, w miejscu, które jest, obok Vic, sercem naszego Zgromadzenia. To tutaj znajduje się oryginalny tekst Autobiografii, jak również wiele cennych przedmiotów związanych z życiem naszego Założyciela, to także tutaj podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości naszego Zgromadzenia.
Mieliśmy też okazję sprawować Eucharystię w Bazylice św. Piotra przy ołtarzu, nad którym króluje mozaika z twarzą o. Klareta jak i spacerować śladami Klareta po Rzymie.
Z racji bliskości świąt Bożego Narodzenia była to też okazja do złożenia życzeń, o przekazanie których prosił także o. Generał, co z radością robię.
                                                                                                                                             o. Piotr Bęza CMF

 

 roma5roma6roma7  roma4roma3roma2

 

areacmf