social FBsocial FBsocial FB

Kurs Teologii Życia Konsekrowanego

logo zk

Rok akademicki 2017/18

Święto Cyryla i Metodego w Bracku

Brack - wieża kościoła

Brack (Syberia), 10-12.02.2017

(na zdj. aktualny wygląd kościoła)

Jedną z naszych klaretyńskich misji jest parafia pod wezwaniem świętych Cyryla i Metodego w Bracku w Obwodzie irkuckim na Syberii. 14 lutego, w święto Cyryla i Metodego, wspólnota ta obchodzi swoją patronalną uroczystość, czyli odpust parafialny. O tym wydarzeniu tak opowiada jeden z misjonarzy z Bracka, ojciec Tomasz Zając:

W dniach od 10 do 12 lutego 2017 roku gościliśmy w naszej parafii księdza biskupa Cyryla Klimowicz, biskupa diecezji Świętego Józefa w Irkucku. Podczas swojej wizyty ks. bp spotkał się z parafianami i przewodniczył mszom świętym, dzieląc się z nami Słowem Bożym.

W sobotę, 11 lutego, podczas Eucharystii o godz. 18.00 biskup Cyryl udzielił sakramentu namaszczenia chorych. W homilii podkreślił znaczenie cierpienia i roli chorych w rodzinie, w parafii i społeczeństwie.

W niedzielę, 12 lutego, o godz. 10.30 rozpoczęła się uroczysta msza święta ku czci św. Cyryla i Metodego. Na początku szef rady parafialnej przywitał i złożył życzenia biskupowi Cyrylowi z okazji zbliżających się imienin. Ojciec biskup w homilii przypomniał nam – powołując się na przykład Patronów parafii – o postawieniu Boga na pierwszym miejscu w życiu. "Nie będzie w waszym życiu dróg bez wyjścia, jeśli się jest z Bogiem" - mówił kaznodzieja.

Nie byłoby odpustu bez poczęstunku. Po mszy św. całą wspólnotą parafialną spotkaliśmy się w domu parafialnym, jak mówi się w Rosji, na „czajopicie”.

Po uroczystościach parafialnych, od poniedziałku 13-go lutego do środy 15-go odbywaliśmy nasz wspólnotowy klaretyński dzień skupienia. Do Bracka przyjechali ojcowie Dariusz i Jacek z Krasnojarska. Spędziliśmy te kilka dni w braterskiej atmosferze dla umocnienia w powołaniu i odnowienia naszego misyjnego ducha.

Zapraszamy na naszą parafialną stronę www.cyril-methodius.de.

Z modlitwą i pozdrowieniami: ojcowie Marcin i Tomasz z Bracka

 

brack d

A tak wyglądał kościół przed remontem...

 

5 - Brack widok ogólny

Widok ogólny części miasta

 

Biskup Cyryl Klimowicz

Biskup Cyryl Klimowicz

 

Brack uroczysta Eucharystia odpustowa

Uroczysta Eucharystia

 

Brack sakrament chorych

Sakrament namaszczenia chorych we Wspomnienie NMP z Lourdes

 

Brack kaplica domowa

Kaplica domowa

 

Brack klaretyni - dzień skupienia

Klaretyni na dniu skupienia w Bracku. Od lewej: o. Tomasz Zając, o. Jacek Kwiatkowski, o. Marcin Dragan - proboszcz, o. Dariusz Białek

 

areacmf