social FBsocial FBsocial FB

Kurs Teologii Życia Konsekrowanego

logo zk

Rok akademicki 2017/18

"Bóg się rodzi" - Życzenia Bożonarodzeniowe

zyczenia

„Przygotujmy się, drodzy przyjaciele, na spotkanie z Jezusem, Emmanuelem, Bo-giem z nami. On, rodząc się w ubóstwie Betlejem, chce stać się towarzyszem drogi każ-dego z nas. W tym świecie, od chwili kiedy On sam zechciał rozbić tu swój «namiot», nikt nie jest obcy. To prawda, wszyscy jesteśmy w drodze, ale właśnie Jezus sprawia, że czu-jemy się jak w domu na tej ziemi uświęconej Jego obecnością. Prosi nas jednak, abyśmy uczynili ją domem gościnnym dla wszystkich. Zadziwiający dar Bożego Narodzenia po-lega właśnie na tym, że Jezus przyszedł dla każdego z nas i w sobie uczynił nas braćmi. Zobowiązuje nas to, byśmy coraz bardziej przezwyciężali niechęć i uprzedzenia, znosili bariery i unikali sporów, które dzielą albo, co gorsza, przeciwstawiają sobie poszcze-gólnych ludzi...”

Czytaj więcej...

Święcenia diakonatu

zbysz

Podczas Eucharystii sprawowanej 8 grudnia 2016 roku o godzinie 18.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida we Wrocławiu J. E. Ojciec Biskup Jacek Kiciński CMF udzielił święceń diakonatu jednemu z naszych współbraci, Zbigniewowi Ziętkowi CMF. Zbigniew, nowo wyświęcony diakon pochodzi z parafii Boleszczyn w diecezji włocławskiej i jest to ta sama parafii, z której wywodzi się o. Jacek Kiciński, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej, który przewodniczył uroczystości święceń.

 

Czytaj więcej...

Śluby wieczyste Wilfrieda Kouadio Yao CMF

Wilfried YAO

16 lipca, w 167 rocznicę założenia Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów, swoje śluby wieczyste złożył kolejny nasz Współbrat, Wilfried Kouadio Yao, klaretyn pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej. Ceremonia złożenia ślubów zakonnych odbyła się w parafii klaretyńskiej w Soubré (Wybrzeże Kości Słoniowej). Liturgii przewodniczył i śluby przyjął delegat Prowincjała - Ojciec Valentin N'guessan CMF, jeden z pierwszych iworyjskich klaretynów.

Czytaj więcej...

Inauguracja PSiK-u TŻK

ITZK 18 października 2016 roku odbyła się inauguracja PSiK-u, czyli Podyplomowych Studiów i Kursu Teologii Życia Konsekrowanego. Mszy świętej sprawowanej o godz. 12.00 przewodniczył i homilię wygłosił przełożony domu wrocławiskiego o. dr Krzysztof Gierat CMF; Zarząd Papieskiego Wydziału Teologicznego reprezentował o. prof. Jerzy Tupikowski CMF. Eucharystię koncelebrował także i o. lic. Aleksander Bober CMF - dyrektor Instytutu Teologii Życia Konsekrowanego.

Czytaj więcej...

O. Piotr Bęza CMF nowym Prowincjałem Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów

Bęza

W dniu 13 kwietnia 2016 roku Ojcowie kapitulni dokonali wyboru nowego Prowincjała. Po zakończeniu podwójnej kadencji o. Krzysztofa Gierata CMF nowym Prowincjałem Polskiej Prowincji został dotychczasowy duszpasterz akademicki posługujący w DA "Wawrzyny" o. Piotr Bęza CMF. 

"DROGA PIOTRA" - filmik o nowym Prowincjale Klaretynów (kliknij)

Nowo wybranego Prowincjała zapewniamy o modlitwie.

Czytaj więcej...