social FBsocial FBsocial FB

Kurs Teologii Życia Konsekrowanego

logo zk

Rok akademicki 2017/18

Uroczystość św. A.M. Klareta w naszych misjach afrykańskich

O. T.Pawlik przewodniczy Eucharystii

Adzopé, Wybrzeże Kości Słoniowej
Jaunde, Kamerun, 22-24 października 2017
 
Misjonarze Klaretyni z Wybrzeża Kości Słoniowej wspólnie ze współbraćmi z Burkina Faso spotkali się w nowo tworzonej parafii św. Jana Pawła II z Adzopé (78 km od Abidżanu), aby świętować narodziny dla nieba naszego Ojca Założyciela, Świętego Antoniego Marii Klareta. Ważnym wydarzeniem tych dni było także udzielenie posług akolitatu i lektoratu naszym klerykom.
 

Czytaj więcej...

Mamy nowych błogosławionych !

 Oficjalne

Beatyfikacja naszych Współbraci: 109 Męczenników hiszpańskiej wojny domowej lat 1936-39

Uroczystości beatyfikacyjne. Zobacz zdjęcia:
 
Chcesz wiedzieć więcej?
 
 

Czytaj więcej...

Kolejne spotkanie Zarządu z Przełożonymi wspólnot

 

Spotkanie Zarządu z Superiorami II

Krzydlina Mała, 11-13 października 2017

W ostatnich dniach odbyło się kolejne spotkanie Zarządu naszej prowincji z Przełożonymi lokalnymi (Przełożonymi wspólnot), czyli Superiorami.

Oprócz charakteru informacyjno-dyskusyjnego miało ono również na celu przeprowadzenie szkolenia z zakresu postępowania w przypadkach przestępstw seksualnych wobec nieletnich.

 

Czytaj więcej...

Jubileusz Koła Misyjnego w Łodzi

Jubileusz - wystawka misyjna

Łódź, 9 października 2017

Jednym z najważniejszych zadań Kościoła jest realizacja misyjnego nakazu Chrystusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (zob. Mt 16, 15). Słowa te dotyczą nie tylko osób duchownych, lecz także świeckich. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za ich realizację. Oczywiście nie wszyscy mogą wyjechać na misje, jednakże każdy może pomagać misjom, tworząc zaplecze duchowe i materialne dla misjonarzy. Koło Misyjne przy łódzkiej Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i św. Antoniego Marii Klareta prowadzi tę działalność już od 25-ciu lat!

Czytaj więcej...

Klaretyni na Syberii

 Wrzesień 2017 1

Syberia (Irkuck, Listwianka, Brack), 4-10 września 2017

Relacja o. Tomasza Zająca CMF

Lato, lato i po lecie! Jesień już zagląda na Syberię...

A nawet więcej! Na północy spadły już pierwsze śniegi i przymrozki. U nas w Bracku babie lato. W nocy słupek termometru spada poniżej zera, ale w dzień świeci jeszcze piękne Słońce i wyzłaca swoim blaskiem liście drzew. Syberyjska jesień z mnogością swoich barw jest przepiękna.

Czytaj więcej...