Powołania

Karta z kalendarza liturgicznego

  • Wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana
26
września
środa
Kosmy, Damiana
Czytania: Prz 30,5-9 ; Ps 119
Ewangelia: Łk 9,1-6

Jezus zawołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób. l wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: „Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiego domu wejdziecie, tam pozostańcie i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśli was gdzie nie przyjmą, wyjdźcie z tego miasta i strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim”. Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.

5 minut z Bogiem:
(cytat z książki Alfonso Milagro CMF w przekładzie Teresy Jaromin)

Powodzenie lub niepowodzenie jakiejkolwiek misji w przestrzeń kosmiczną może zależeć od naciśnięcia nieznaczącego na pozór guzika, lub wykonanie tego ruchu minutę wcześniej, a nie w ściśle określonym momencie.

Ty jesteś tym guziczkiem bardzo maleńkim w makrokosmosie. Lecz czy ten wielki ludzki makrokosmos będzie czuć się lepiej i będzie się doskonalił, zależeć może od mikrokosmosu twojego własnego życia.

Jeśli ty zawiedziesz, może zawieść cała rzesza ludzi, którzy liczyli na twoje osobiste powodzenie. Jeśli ty zawiedziesz, pozbawisz całą wspólnotę siły i energii, która z natury zapewnia powodzenie.

Lecz jeśli powodzenie nie zależy od ciebie, jeśli zawiedziesz, nie dlatego, że żałowałeś wysiłku, ale z przyczyn niezależnych od twojej woli, nie zniechęcaj się, Bóg uzupełni to, czego ty nie byłeś w stanie zrobić, czego ty nie byłeś w mocy dokonać.

 

 

  

„Któż podobny Tobie, Panie, Boże Zastępów? Twoimi są niebiosa, Twoją też jest ziemia; Tyś ugruntował okrąg ziemi i to, co go wypełnia [...].. Ramię Twoje jest pełne mocy, dłoń Twoja silna, prawica wysoko wzniesiona” (Ps 89,9-14). Ileż powodów, aby zaufać Bogu. Największy grzech, jaki możesz popełnić, to nie wierzyć w dobroć i wszechmoc Bożą!

©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line