Powołania

Karta z kalendarza liturgicznego

17
lipca
wtorek
Jadwigi, Bogdana
Czytania: Iz 7,1-9; Ps 48
Ewangelia: Mt 11,20-24

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły. „Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie”.

5 minut z Bogiem:
(cytat z książki Alfonso Milagro CMF w przekładzie Teresy Jaromin)

Prawda skłania cię do tego, abyś przeprosił Boga za te marmury w Jego świątyniach, które nie były naprawdę marmurami, lecz marmurkami lub tylko malowanymi marmurami; za jedwabie, które nie były prawdziwymi jedwabiami, ale syntetykami; za te świece, które nie były z wosku, lecz były atrapami pomalowanymi na biało; lub za bukiety kwiatów, które były z papieru lub płótna, lub z plastyku.

Każdy dar, który jest sztuczny jest oznaką złego smaku, braku szacunku dla Jedynego Autentycznego i raczej wyrazem naszej obłudy, naszej miernoty, naszego ludzkiego udawania.

Za to wszystko powinniśmy przeprosić Boga! Za to wszystko, w czym okazaliśmy się nie tacy, jakimi jesteśmy, za naszą udawaną pobożność, za naszą zafałszowaną miłość, za nasze zaangażowanie z myślą o różnych korzyściach, za nasze potrójne lub jeszcze liczniejsze skrywane intencje, czy zamiary.

Nie jest rzeczą możliwą widzieć oczyma szklanymi ani modlić się wargami glinianymi. Zbyt dużo materii, zbyt mało ducha!

  

 

„Gdy będziecie składać dla Pana krwawą ofiarę uwielbienia, składajcie ją tak, aby była mile przyjęta” (Kpł 22,29). Chrześcijanina nie obowiązują przepisy rytualne Starego Testamentu, lecz obowiązują go jeszcze bardziej rygorystyczne nakazy spełniania ofiary eucharystycznej i to spełniania jej z miłością i z miłości.

 

©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line