Powołania

Karta z kalendarza liturgicznego

21
marca
czwartek
Benedykta, Filemona
Czytania:
Ewangelia:
5 minut z Bogiem:
(cytat z książki Alfonso Milagro CMF w przekładzie Teresy Jaromin)

Skarżysz się, że twoi najbliżsi cię nie rozumieją, ani twoi podwładni, ani twoi przełożeni, ani twoi przyjaciele, którzy cię otaczają… Nikt cię nie rozumie! Jesteś wielkim nie zrozumianym…

Jeśli tak, chciałbym cię zapytać o dwie sprawy:

  1. 1. Czy ty rozumiesz siebie samego? Jak możesz mieć pretensje do innych, żeby oni uczynili to, czego ty sam nie możesz osiągnąć?
  2. 2. Co czynisz, aby inni ludzie cię zrozumieli? W twoim domu, w biurze, w pracy, w kręgu przyjaciół? Co robisz, aby oni mogli cię zrozumieć? Nie można wymagać od nikogo rzeczy niemożliwych. Jest rzeczą niemożliwą zrozumienie ciebie, jeśli ty sam nie ukazujesz zrozumienia, jeśli ty sam wobec siebie nie prezentujesz się jako zrozumiały. Panuj nad sobą samym, jeśli chcesz panować nad

 

Będzie rzeczą o wiele lepszą to, abyś zrozumiał samego siebie i przedstawił się zrozumiałym dla innych, niż skarżył się, że nikt cię nie rozumie.

 

 

 

Święty Paweł przestrzegał swego ucznia, Tymoteusza:

„Sługa zaś Pana nie powinien brać udziału w sporach: ma być dla wszystkich uprzejmy, ma być przykładny i wyrozumiały. Powinien łagodnie przekonywać przeciwników, bo może Bóg da im kiedyś nawrócenie i poznają prawdę” (2 Tm 2,24-26). Być uprzejmym dla wszystkich: ta rada świętego Pawła jest stosowna dla każdego z nas. Tak, jak wtedy, tak i teraz, jak w czasach Tymoteusza, tak i w naszych czasach, uprzejmość zjednywa sobie życzliwość wszystkich.

©2019 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line