Powołania

Promocje ministrantów w Miedarach

 

Króluj nam Chryste!

W uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej parafii św. Floriana w Miedarach miała miejsce dostojna uroczystość obłóczyn i przyjęcia w szeregi ministrantów dwóch kandydatów. Jeden ze starszych ministrantów natomiast został lektorem. Dla parafii było to ważne wydarzenie, ponieważ od kilku lat nikt do posługi przy ołtarzu się nie zgłosił. Nowymi ministrantami zostali Filip Niedbała i Szymon Kowolik. Chłopcy byli bardzo przejęci w ten uroczysty dla nich dzień. Na Mszy Świętej o godz.10.30 złożyli na ręce proboszcza o.Grzegorza cmf przysięgę ministrancką:

DZIĘKUJĄC CHRYSTUSOWI PANU ZA ŁASKĘ POWOŁANIA MINISTRANCKIEGO, PRZYRZEKAM ŚWIĘTE CZYNNOŚCI MINISTRANTA WYPEŁNIAĆ POBOŻNIE, GORLIWIE I RADOŚNIE, NA CHWAŁĘ BOŻĄ I DLA DOBRA WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ.

ŚWIĘTY DOMINIKU SAVIO, PATRONIE MINISTRANTÓW, MÓDL SIĘ ZA NAMI!

 

Po przysiędze o.Grzegorz pobłogosławił nowych ministrantów a następnie poświęcił i nałożył im komże. Zaś jeden ze starszych ministrantów Kamil Przeliosz złożył przysięgę lektorską i otrzymał poświęcony krzyż lektorski. Bogu niech będą dzięki za tych młodych, którzy pragną służyć przy ołtarzu Chrystusowym.

W naszej parafii ministranci spotykają się co dwa tygodnie na formacyjnych spotkaniach. Raz w miesiącu w ich intencji, a także ich rodziców odprawiana jest Msza Święta. Również na tej Mszy prosimy o nowych ministrantów. Po Mszy jest na plebanii poczęstunek dla ministrantów i ich rodziców. To dobra okazja,aby się zapoznać, pogłębić relacje, ale przede wszystkim pobyć ze sobą.

o. Marek cmf - opiekun LSO

 

 

Skomentuj
©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone