Powołania

Dni Odnowy Klaretyńskiej

 

W poniedziałek 9 kwietnia rozpoczęły się kolejne Dni Odnowy Klaretyńskiej naszej Prowincji. Dla odnowy charyzmatycznej zebrało się nas prawie czterdziestu Klaretynów. Obecni byli Współbracia pracujący w Polsce i poza nią (Austria, Białoruś, Rosja) oraz wszyscy młodzi misjonarze formowani w Polsce.

Dni naszej odnowy przeżywaliśmy pod intelektualną i duchową opieką znanego zapewne wszystkim Klaretynom - ojca José Félixa Valderrábano CMF, superiora wspólnoty Iuridicum w Rzymie, a wcześniej wieloletniego Sekretarza Generalnego, który wygłosił dla nas cykl wykładów, a także homilie w czasie Eucharystii.

Głównym tematem Dni Odnowy była historia procesu przemiany naszego Zgromadzenia po Soborze Watykańskim II. Pod przewodnictwem ojca José Felixa mieliśmy okazję przyjrzeć się kolejnym Kapitułom Generalnym oraz efektom ich postanowień. Był też czas, aby w małych grupach podzielić się przemyśleniami nad treściami podawanymi przez Gościa z Rzymu. Oczywiście, spotykaliśmy się również na wspólnych modlitwach, posiłkach oraz wieczorach braterskich. Nie zabrakło dobrego odpoczynku, spotkań na boisku i jazdy figurowej na rolkach.

Bezpośrednio po Dniach Odnowy odbyło się spotkanie Zarządu Prowincji z Przełożonymi Lokalnymi.

 

 

Skomentuj
©2019 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line