Powołania

Klaretyńskie Spotkanie Młodych

 

Tuż przed uroczystością św. Antoniego Marii Klareta - 19-21 października - do Krzydliny Małej zjechała młodzież z różnych miejsc Polski, aby cieszyć się sobą i poznać bliżej Założyciela Misjonarzy Klaretynów. Dlatego też tematy związany był z rzeczywistością ważną dla św. Antoniego. W tym roku zatrzymano się nad tematem jedności i wspólnoty. Jedność to nie tylko bycie razem, blisko, obok siebie, ale wspólne działania i emocje z nimi związane. Takie wydarzenia najbardziej zapadają w pamięć.

Plan Spotkania nie był napięty, ale z pewnością różnorodny i bogaty: zajęcia integracyjne, zapoznawcze, otwierające, a także konferencje, spotkania i niezliczone rozmowy. Była też okazja do bliższego poznania życia zakonnego, dzięki obecności kleryków z klaretyńskiego Seminarium Duchownego.

Jako gości specjalnych zaproszono młode małżeństwo oraz inne osoby, które opowiadały o tym, czym w ich życiu jest wspólnota, jakie są pożytki i trudności z nią związane.

Narodziny o. Klareta dla nieba to również radość i zabawa, dlatego sobotę zakończono wspólną imprezą.

W niedzielę młodzież wzięła udział w Eucharystii ze wspólnotą parafialną, a po niej spotkała się w małych grupach.

Zaproszenie na przyszłoroczne Spotkanie już teraz kierujemy nie tylko do młodzieży z parafii klaretyńskich, ale wszystko młodych ludzi, zainteresowanych wspólnie spędzonym czasem w duchowości i stylu św. Antoniego Marii Klareta.

 

©2019 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line