Powołania

Nawiedzenie w Andacollo

22 kwietnia 2018, po 31 latach, figura Dzieciątka Bożego ponownie spotkała się z Patronką Archidiecezji - Matką Bożą Różańcową. Wydarzenie to zorganizowały dwie wspólnoty parafialne.

O godzinie 7 rano święta figura „El Nino Dios” z Sotaquí została przywieziona przez pielgrzymów do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z Andacollo. Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce przed trzema dekadami, kiedy obie figury były obecne podczas wizyty papieża Jana Pawła II.

„Będąc w Sanktuarium Andacollo postanowiliśmy zorganizować tę pielgrzymkę. Zebraliśmy pięć autobusów pielgrzymów, aby dołączyć do tej karawany i uczestniczyć w tym wielkim święcie” - powiedział Francisco Macuada, prezes Bractwa Sanktuarium w Sotaquí.

Około godziny 9 rano, przy wejściu do górniczego miasta, odbyło się spotkanie z figurą tytułowaną "Virgen del Rosario de Andacollo". O godzinie 11:00, odbyła się Msza św. w bazylice, gdzie pielgrzymi obu parafii wśród tańców i modlitw, zostali powierzeni pod opiekę Pana Jezusa i Najświętszej Matki.

Jose Veliz pielgrzymujący z Andacollo, który w połączeniu z proboszczem i wiernymi Sanktuarium Sotaquí zorganizował tę pielgrzymkę, powiedział, że "to wspólne świętowanie było planowane od dawna, a jego celem jest ożywienie wiary osób zaangażowanych w obu parafiach oraz licznych gości”.

Po południu odbyła się uroczysta procesja ulicami Andacollo, której przewodniczył arcybiskup La Serena - René Rebolledo Salinas. Upiększeniem tej ceremonii były prezentowane przez cały dzień różne tańce religijne tego regionu.

przyg. o. Adam Bartyzoł CMF

 

©2019 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line