Powołania

Pielgrzymka formowanych na Jasną Górę

Częstochowa, 1-3.07.2019

W dniach 1-3 lipca nasi formowani już po raz trzeci poszli w pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku w pielgrzymce wzięli udział: klerycy, postulant, Prefekt Klerykatu – o. Robert, Prefekt Postulatu – o. Tadeusz, o. Wojciech, który jest odpowiedzialny za referat powołaniowy oraz kandydat, który w tym roku pragnie rozpocząć formację w zgromadzeniu Misjonarzy Klaretynów.

Intencją całej pielgrzymki była prośba o nowe powołania do Rodziny Klaretyńskiej i dziękczynienie za wszystkich już powołanych. Jak co roku pątnicy zaczęli swoją wędrówkę w Paczynie, gdzie mieści się nasz Nowicjat. Wcześnie rano uczestniczyli w Eucharystii i po śniadaniu wyruszyli na szlak. Celem pierwszego dnia był Kokotek, gdzie po dotarciu, korzystając z uprzejmości i otwartości księży Oblatów, wszyscy mogli się umyć i zjeść kolację. Księża Oblaci w Kokotku mają swój ośrodek „Niniwa” i tam właśnie odbył się pierwszy nocleg.

Drugi dzień to trasa z Kokotka do Aleksandrii, gdzie mieszkają Siostry Klaretynki. Tam ugościli nas miejscowi parafianie, którzy otworzyli swoje drzwi dla strudzonych pielgrzymów. Każda z rodzin przyjęła dwóch pielgrzymów, by dać im to, o czym każdy pielgrzym marzy, czyli prysznic, coś do jedzenia i miejsce do spania. Za dobroć i wielkie serce mieszkańców Aleksandrii składamy wielkie Bóg zapłać.

Ostatniego dnia, wczesnym rankiem pielgrzymka wyruszyła spod Kościoła, by udać się do tronu Jasnogórskiej Pani. Na miejsce dotarli o godz. 11.00, aby wziąć udział we Mszy Świętej przed cudownym obrazem, gdzie powierzyli Maryi intencje pielgrzymki oraz swoje własne. Po Mszy św., pątnicy udali się na posiłek do Ojców Paulinów.

W drodze nasi pielgrzymi doświadczyli wiele dobroci ze strony spotykanych ludzi oraz księży Proboszczów z kościołów, przy których zatrzymywali się na postoje. Za wszelką dobroć i okazane serce składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie. Prosimy również wszystkich o modlitwę w intencji, w jakiej szła pielgrzymka, czyli o nowe powołania do całej Rodziny Klaretyńskiej.

 

©2020 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line