Powołania

Siła powołania

O. Fernando Prado CMF jest wykładowcą "Teologii misji" oraz "Środków masowego przekazu w życiu konsekrowanym" w Instytucie Teologii Życia Konsekrowanego w Madrycie.

Jest Misjonarzem Klaretynem, urodzonym w Bilbao w 1969, jako drugi z trójki rodzeństwa. W młodości poznał Klaretynów w rodzinnej parafii Las Arenas. Wśród nich dojrzała jego wiara i odkrył powołanie, którego pierwsze ziarna otrzymał z przykładu życia rodziców: Ramira i Glorii.

Zanim rozpoczął nowicjat, mając 22 lata uzyskał tytuł magistra z Nauk Informacyjnych. Studia filozoficzne i teologiczne odbył w Bilbao, gdzie uzyskał stopień licencjusza z nauk kościelnych na jezuickim Uniwersytecie w Deusto.

Po złożeniu ślubów wieczystych i otrzymaniu święceń kapłańskich został posłany do pracy w duszpasterstwie młodzieżowym i edukacyjnym. Uczył w szkole podstawowej i gimnazjum. Po kilku latach intensywnej pracy został posłany do Madrytu, aby dołączyć do wspólnoty Buen Suceso, poświęcającą się przede wszystkim życiu konsekrowanemu. Po uzyskaniu doktoratu na ITVR (Salamanka) podjął się pasjonującego zadania kierownictwa wydawnictwem "Publikacje Klaretyńskie". Pozostaje również wykładowcą w Instytucie Teologii Życia Konsekrowanego w Buen Suceso. Prowadzi blog poświęcony życiu konsekrowanemu masdecerca.com. Latem posługuje w ośrodkach hiszpańskojęzycznych w Stanach Zjednoczonych.

Jego wywiad z Papieżem Franciszkiem został przetłumaczony na 10 języków.

Poniżej wywiad z samym autorem książki (w j. hiszpańskim) oraz krótki omówienie w języku polskim przez o. Marcina Wrzosa OMI.

 

 

©2019 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line