Powołania

Święcenia kapłańskie misjonarzy klaretynów

 

Wrocław, 25 maja 2019

Tego dnia o godz. 10.00 w Archikatedrze Świętego Jana Chrzciciela we Wrocławiu dziesięciu diakonów, w tym dwóch misjonarzy klaretynów, z rąk Ks. Abpa Józefa Kupnego przyjęło święcenia prezbiteratu.

W uroczystej Eucharystii uczestniczyli biskupi Archidiecezji Wrocławskiej, kilkudziesięciu kapłanów, diakoni, klerycy, siostry i bracia zakonni, rodziny i goście.

Podczas homilii Arcybiskup Józef uwrażliwiał neoprezbiterów: "Nie oszczędzajcie swoich sił i czasu, by służyć. Angażujcie się całym sercem w katechizację dzieci i młodzieży, w duszpasterstwa akademickie i rodzin. Animujcie działania ruchów i stowarzyszeń katolickich. Wspierajcie chorych, ubogich i potrzebujących. Bądźcie wrażliwi na wszelką krzywdę, zwłaszcza na krzywdę wyrządzoną dzieciom. Bądźcie godnymi szafarzami sakramentów świętych i Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty. Starajcie się prowadzić życie na poziomie nieodbiegającym od poziomu życia waszych wiernych. Troszczcie się o jedność i budujcie ją każdego dnia w waszych wspólnotach parafialnych".

Nowo wyświęceni kapłani - ojcowie Tomasz i Michał w najbliższym czasie otrzymają swoje pierwsze dekrety, włączające ich w konkretną przestrzeń dzieła ewangelizacyjnego Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów.

O. Michał Serwiński CMF odprawi Mszę Świętą Prymicyjną w rodzinnej parafii w Niemczy 26 maja o godz. 11.00, zaś o. Tomasz Lisowski CMF w przyszłą niedzielę 2 czerwca o godz. 11.00 w Kowalach Oleckich.

Obu Neoprezbiterów polecamy Waszej modlitwie i życzliwości.

Zdjęcia poniżej: Maciej Rajfur, źródło: Gość Niedzielny

 

©2019 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line