Powołania

Wielki Post 2018

Co to znaczy pościć? Pościć to kochać. A w tym wypadku miłość jest współczuciem. I nie mamy na myśli uczucia przykrości, wewnętrznego bólu, ale raczej stanięcia tuż przy osobie cierpiącej - przy Jezusie, przy drugim człowieku i przy sobie samym.

"Zabiorą pana młodego, wtedy będą pościć". Będą tęsknić i szukać Go. Znajdą Go poranionego, pobitego, odartego, przybitego do drewna, zabitego. Kto Mu to zrobił? Kto Króla wrzucił w błoto? Ja to zrobiłem... W amoku dobrej zabawy, w biegu, zapatrzony w lustro, w portfel, w monitor, niechcący, nie dbając, a jak skutecznie... Pościć to wytrzeźwieć z błędnego pędu i spojrzeć na siebie, wokoło, na Pana. Co ja zrobiłem? Kto jeszcze płacze przeze mnie? "Zabrano pana młodego"? Nie, to ja Go zabrałem, zakopałem, zamknąłem, zapomniałem. Wymagał zbyt wiele uwagi... Stoję usmarowany Jego krwią. Stoję przy krzyżu.

Niech pomyślę jeszcze raz, jak do tego doszło? I co dalej robić?

To mój Wielki Post.

 

Na niedziele Wielkiego Postu proponujemy krótkie materiały filmowe z różnych miejsc świata, w których pracują Misjonarze Klaretyni (kolejne odcinki będą wstawiane w soboty wieczorem), a także rozważania naszego Współbrata Piotra z Dalekiego Wschodu.

 

 

©2019 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line