Powołania

Misjonarka Klaretynka Przewodniczącą UISG

 

Rzym, 14 maja 2019

Skrót UISG oznacza Międzynarodową Unię Przełożonych Generalnych (International Union Superiors General). Na Przewodniczącą tej Unii, podczas XXI Asamblei Plenarnej, zatytułowanej "Siejąc prorocką nadzieję", spośród 850 uczestniczek na okres trzyletni została wybrana s. Jolanta Kafka RMI, Misjonarka Klaretynka z Polski.

S. Jolanta wstąpiła do zgromadzenia w roku 1981. Jej pierwsze lata formacji przebiegały w Rzymie, gdzie również posługiwała wśród grup dzieci i młodzieży w jednej z rzymskich parafii. Wieczyste śluby złożyła we Włoszech, w 1989 roku, po czym wróciła do Polski, aby założyć pierwszą wspólnotę w Warszawie na Bródnie. Oprócz dalszej pracy z młodzieżą poświęcała się coraz bardziej formacji zakonnej w postulantacie i nowicjacie.

W roku 1999 na Kapitule Generalnej została wybrana do Rady Generalnej, w której przez wiele lat odpowiadała za formację Sióstr Klaretynek.

Podczas Kapituły Generalnej w roku 2017 została wybrana na Przełożoną Generalną.

Więcej o Misjonarkach Klaretynkach na stronach: Misjonarki Klaretynki Prowincja Europa oraz Siostry Maryi Niepokalanej, a także: UISG.

 

©2020 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line