Powołania

Pierwsze Spotkanie Parafii Klaretyńskich

 

Krzydlina Mała, 11 maja 2019

W sobotę, 11 maja 2019 roku, po raz pierwszy w historii Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów miało miejsce spotkanie wszystkich Parafii prowadzonych przez klaretynów na terenie Polski.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 350 osób, w tym 20 misjonarzy klaretynów, reprezentujących parafie i domy klaretyńskie z Miedar, Paczyny, Łodzi, Wrocławia, Kudowy, Warszawy oraz miejscowych z Krzydliny Małej.

Szczególną grupą uczestników była grupa z Miedar, która przybyła do Krzydliny Małej na motorach. Piękna, słoneczna pogoda skłoniła ich do przyjazdu już ok. godz. 9.00, choć spotkanie oficjalnie rozpoczynało się Eucharystią o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił o. Prowincjał Piotr Bęza CMF, który przypomniał między innymi o wcześniejszych spotkaniach młodzieży, których dzisiejszymi owocami są szczęśliwe małżeństwa. Nawiązując do słów św. Piotra z Ewangelii: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz Słowa życia wiecznego”, podkreślił, że stoimy dziś przed pokusą ucieczki od trudnych sytuacji małżeńskich, rodzinnych, parafialnych lub osobistych, zaś właściwym rozwiązaniem jest szukanie ratunku w Tym, który jest Słowem życia – Jezusie Chrystusie. Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny z Parafii św. Wawrzyńca we Wrocławiu.

Po Mszy św. troje dzieci przystąpiło pierwszy raz do spowiedzi św. przed przyjęciem Pierwszej Komunii Świętej. W tym czasie pozostali uczestnicy mogli skorzystać z obfitości kulinarnej, dzięki miejscowej Fundacji Centrum Spotkań i Dialogu (CeSiD), która ufundowała zupę gulaszową i grillowaną kiełbasę oraz dzięki mieszkańcom Krzydliny Małej, którzy przygotowali pyszne sałatki i ciasta. Uczestnicy spotkania mogli podziwiać także klaretyńską grupę pantomimy „Iuventus Dei” z Łodzi, prezentującą przedstawienia o zagrożeniach, czyhających na życie rodzinne oraz o Bożej opatrzności.

Nasi Goście mieli również okazję do spotkania z klerykami z Afryki: Erykiem i Janem, studiującymi w Polsce. Licznymi oklaskami nagrodzono świadectwa ich życia i powołania oraz całkiem dobrą znajomość języka polskiego, świadczącą o gorliwej nauce podczas czterech miesięcy pobytu w Polsce.

W godzinach popołudniowych, ku wielkiej radości zwłaszcza dzieci, zorganizowano konkurencje sportowe: biegi w kategoriach wiekowych oraz turniej piłki siatkowej czterech parafialnych drużyn. Wiele emocji dostarczy bieg klaretynów w strojach zakonnych, w którym zwyciężył kleryk Marek. Równolegle w sali konferencyjnej Domu Rekolekcyjnego o. Piotr Boroń CMF, prowincjalny Referent do spraw Misji Klaretyńskich, poprowadził spotkanie dotyczące możliwości współpracy i pomocy misjom klaretyńskim.

Na zakończenie w krzydlińskim kościele parafialnym odśpiewano Litanię Loretańską, po czym dzieciom i młodzieży rozdano 52 dyplomy za uczestnictwo w biegach, zaś pozostałym za udział w turnieju siatkówki. Przy wielkich owacjach wręczono puchar o. Prowincjała dla drużyny z Miedar za zajęcie I miejsca w piłce siatkowej.

Serdecznie dziękujemy Proboszczom i Parafianom oraz wszystkim uczestnikom Spotkania za wspólny czas, rozmowy, zaangażowanie i otwartość. I zapraszamy na przyszły rok!

Poniższe zdjęcia pochodzą od różnych fotografów, dlatego panuje wśród nich lekki nieład :) Jeszcze więcej zdjęć TUTAJ.

 

Skomentuj
©2020 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line