Powołania

o. Andrews Cantona Adukwaw CMF

 

Drodzy bracia!

Cieszę się, że mogę podzielić się z wami krótko doświadczeniem spotkania z moimi braćmi klaretynami podczas 10-dniowej wizyty w Polsce.

„Piotr zawołał: Panie, dobrze, że tu jesteśmy. Jeśli chcesz, postawię trzy namioty: jeden dla ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Podczas mojej podróży do Polski byłem oczarowany wspaniałym towarzystwem i uroczymi chwilami, jakie dzieliłem z moimi braćmi klaretynami w Polsce w takim stopniu, że postanowiłem sparafrazować stwierdzenie Piotra: „dobrze jest mi tu być, ciesząc się życiem z moimi braćmi w Polsce”.

Podczas mojego pobytu w Polsce odwiedziłem prawie wszystkie nasze wspólnoty, będąc witanym przez moich Współbraci jak „król” i byłem wzruszony, kiedy moi Współbracia poświęcali mi swój czas i energię, bym mógł być szczęśliwy. Odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, takich jak:

  1. Zamek Królewski w Warszawie – rezydencję, która dawniej służyła przez wieki, jako oficjalna rezydencja polskich monarchów i pomogła mi poznać i zrozumieć, dlaczego Polska jest katolickim krajem.
  2. Muzeum i grób błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, gdzie otrzymałem lekcję: „zawsze możemy zło dobrem zwyciężyć”.
  3. Wrocław, w którym przeżyłem dobre chwile z moimi Współbraćmi, mając zaszczyt sprawować mszę w niedzielę z dziećmi, a następnie spotykając się i rozmawiając z naszymi studentami we Wrocławiu, co sprawiło, że uświadomiłem sobie powszechność i jedność Kościoła, zwłaszcza zaś naszego Zgromadzenia.
  4. Wadowice, gdzie odwiedziłem Muzeum – Dom Rodzinny Jana Pawła II. Jestem szczęśliwy, ponieważ teraz mogę śmiało mówić o Janie Pawle II, gdyż miałem okazję odwiedzić jego dom rodzinny, a nawet zobaczyłem broń i kulę z zamachu na życie Papieża na Placu Świętego Piotra w 13 maja 1981 roku. Uświadomiłem sobie, że Janowi Pawłowi II powiodło się, ponieważ miał szczególny związek z Maryją, Matką Boga.
  5. Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, któremu Jan Paweł II powierzył całą swoją papieską misję swoim słynnym hasłem „Totus Tuus, Maria! – All Yours, Mary”!

Przede wszystkim zaś miałem wielki przywilej uczestniczyć w obchodach 25-lecia Polskiej Prowincji wraz z moimi braćmi klaretynami w Polsce i jestem bardzo szczęśliwy, bo reprezentowałem misję Polski w Afryce.

Jeśli chciałbym kontynuować, musiałbym napisać ponad 20 stron, więc podsumuję swoje wrażenia stwierdzeniem: „moja wizyta w Polsce nie poszła na marne, ponieważ zyskałem w moim życiu nową wiedzę”.

Wyrażam moją wdzięczność Ojcu Prowincjałowi Piotrowi Bęzie i Jego Rada oraz wszystkim moim braciom klaretynom w Polsce: niech Bóg was wszystkich błogosławi!

 o. Andrews Cantona Adukwaw CMF

tłum. o. Szymon Socha CMF

 

©2019 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line