Powołania

O. Aquilino Bocos CMF kardynałem!

Galeria

 

28 czerwca 2018 papież Franciszek wyniósł naszego byłego Przełożonego Generalnego, o. Aquilino Bocos Merino CMF, arcybiskupa tytularnego Urusi, do godności kardynała diakona kościoła Santa Lucia del Gonfalone w Rzymie. Nowo ustanowieni przez Ojca Świętego kardynałowie otrzymali biret, kościelny pierścień biskupi i odpowiednie urzędy.

Podczas tej uroczystości papież Franciszek poprosił ich, aby w Kościele unikali pustych, egocentrycznych dyskusji, a wspierali sprawy Ojca. Muszą iść za Jezusem, ponieważ to On dał nam przykład, by unikać próżnych i skupionych na sobie dyskusji we wspólnocie uczniów, aby wydobyć to, co najlepsze w ich sercach. Mają ponownie skupić się na swoich sercach i mieć serce nawrócone, ponieważ nawrócenie pozwala Kościołowi szukać spraw Ojca, a nie osobistych. I na koniec przypomniał im, aby Jezus był ich głową i by służyli Chrystusowi w wiernym ludzie Bożym.

Kilku biskupów Klaretynów i członków Zgromadzenia także uczestniczyło w konsystorzu, aby zjednoczyć się wokół naszego współbrata, o. Aquilino w tym szczególnym momencie jego życia i w tym szczególnym czasie w historii naszego Zgromadzenia.

 

Homilia Ojca Świętego Franciszka podczas zwyczajnego konsystorzu publicznego z okazji ustanowienia nowych kardynałów.

 

 

©2019 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line