Powołania

Rekolekcje Misjonarzy Klaretynów

Galeria

 

W sobotę, 1 września 2018, w Krzydlinie Małej (50 km od Wrocławia), nieszporami rozpoczęły się doroczne rekolekcje dla Misjonarzy Klaretynów. Jest to druga tura rekolekcyjna - pierwsza odbyła się w czerwcu, również w Krzydlinie Małej.

Obecne rekolekcje prowadzi o. Marcin Gacek CSsR - socjusz postulatów w zgromadzeniu Ojców Redemptorystów, który przyjechał do nas z Barda Śląskiego, z tamtejszego Seminarium Matki Bożej. Przez najbliższy tydzień będziemy starać się odnowić naszą relację z Jezusem, obecnym w Eucharystii i Słowie Bożym. Będziemy także poszukiwać pierwotnej gorliwości naszego powołania. Dla braci kleryków jest to jednocześnie czas przygotowania do odnowienia ślubów zakonnych, które odbędzie się już 8 września w Seminarium Misjonarzy Klaretynów we Wrocławiu. Jeden z nas, Michał Serwiński CMF złoży w tym dniu profesję wieczystą.

W tegorocznych rekolekcjach uczestniczy 20 Klaretynów, w tym sześciu ojców, sześciu braci, siedmiu kleryków i postulant Piotr, który przed kilkoma dniami wstąpił w szeregi naszego Zgromadzenia.

Prosimy pokornie o modlitwę w naszej intencji, by rekolekcje przyniosły obfite owoce.

 

©2019 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line