Powołania

Śluby zakonne w Paczynie

Paczyna, 8 września 2017

W dniu 8 września cały Kościół obchodzi święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, jednakże my, misjonarze klaretyni, synowie Jej Niepokalanego Serca, celebrujemy ten dzień w sposób szczególny.

To w tym właśnie dniu od wielu lat składamy i odnawiamy nasze śluby zakonne. W tym roku misjonarzami klaretynami stali się, na razie na rok, trzej nowicjusze: Marcin, Mateusz i Michał; na całe życie zaś dotychczasowi profesi czasowi: Bartłomiej i Tomasz.

Tegoroczne uroczystości odbyły się w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Paczynie, w miejscowości, w której mieści się nasz Dom Nowicjatu. Pierwszą profesję rad ewangelicznych złożyło trzech naszych wcześniej wspomnianych Współbraci: Marcin Kisiliczyk z Wrocławia, Michał Szumny z Białego Kościoła pod Krakowem i Mateusz Zachora z Orawki. Z kolei Bartłomiej Bednarek z Czarnożył koło Wielunia i Tomasz Lisowski z Kowali Oleckich złożyli profesję wieczystą, czyli ślubowali "Bogu na zawsze: czystość, ubóstwo i posłuszeństwo" oraz przyrzekli "żyć we wspólnocie życia apostolskiego naszego Zgromadzenia Misjonarzy". Mateusz Cyganik, Michał Ochnik, Michał Serwiński, Paweł Stachowiak i Marek Szczepański na kolejny rok odnowili swoje śluby czasowe.

Uroczystej Eucharystii - w koncelebrze licznie zgromadzonych Współbraci i innych kapłanów - przewodniczył i przyjął śluby Ojciec Prowincjał Piotr Bęza CMF, a o. Robert Pyrka, Prefekt Formacji i Duchowości  wygłosił homilię. Neoprofesi otrzymali teksty naszych zakonnych Konstytucji, których zobowiazali się przestrzegać "z całą możliwą starannością", a profesi wieczyści - krzyże misyjne, znak misyjnego posłania.

Ceremonia została poprzedzona sześciodniowymi rekolekcjami zakonnymi, w których uczestniczyli tak przygotowujący się do złożenia ślubów, jak i niektórzy inni klaretyni.

Poniżej prezentujemy nieco zdjęć z rekolekcji i ceremonii złożenia profesji:

 

    Szczęśliwi profesi wieczyści tuż po złożeniu ślubówOjciec Prowincjał wypowiada słowa modlitwy konsekracyjnej.Marcin, Michał i Mateusz, świeżo upieczeni Synowie Serca Maryi  chwilę po złożeniu pierwszych ślubówZdjęcie na zakończenie rekolekcji na tle domu rekolekcyjnego w Krzydlinie MałejOjciec Robert Pyrka CMF, Prefekt Formacji i Duchowości wygłasza homilię.Poświęcenie strojów zakonnychTomasz i Bartłomiej na moment przed złożeniem ślubów wieczystychOjciec Jarosław Zatoka OFM (franciszkanin) wygłasza naukę rekolekcyjną.Uczestnicy rekolekcjiNowicjusze i studenci na dzień przed złożeniem ślubów
Skomentuj
©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line