Powołania

Uroczystość św. A.M. Klareta w naszych misjach afrykańskich

Misjonarze Klaretyni z Wybrzeża Kości Słoniowej wspólnie ze współbraćmi z Burkina Faso spotkali się w nowo tworzonej parafii św. Jana Pawła II z Adzopé (78 km od Abidżanu), aby świętować narodziny dla nieba naszego Ojca Założyciela, Świętego Antoniego Marii Klareta. Ważnym wydarzeniem tych dni było także udzielenie posług akolitatu i lektoratu naszym klerykom.

Ta chwila radości, która rozpoczęła się 22 października wraz z przybyciem różnych delegacji, była złożeniem dziękczynienia przez Zgromadzenie za zycie i posługę i ku czci naszego Założyciela. Uroczystej Eucharystii przewodniczył o. Tomasz Pawlik, ostatni polski klaretyn, pracujący w tej chwili na Wybrzeżu. Jest radością i zarazem znakiem skuteczności misyjnej naszej Prowincji, że odpowiedzialność za misje iworyjskie przejmują już miejscowi misjonarze-Afrykańczycy.

Po mszy św. celebrowaliśmy wspólny posiłek, który ofiarowali parafianie, wzbogacając radość z przebywania w pobliżu postaci Ojca Klareta.

Na uroczystościach obecne były także Siostry Misjonarki św. Antoniego Marii Klareta z Abengourou.

W sam dzień liturgicznej uroczystości Ojca Klareta nasi klerycy, studiujący w Jaunde w Kamerunie, przyjęli kolejne posługi, przybliżające ich do sakramentu święceń kapłańskich.

 

Galeria
Skomentuj
©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line