Powołania

25 lat Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów

 

Obchody jubileuszu 25-lecia
Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów

Łódź, Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. A. M. Klareta
9 czerwca 2018

 

W sobotę, 9 czerwca 2018 roku Misjonarze Klaretyni Prowincji Polskiej wraz z Przyjaciółmi i Gośćmi zebrali się w Parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Antoniego Marii Klareta w Łodzi, aby uczcić 25 lat istnienia organizmu klaretyńskiego pod nazwą Polska Prowincja Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów.

Na uroczystości zebrało się ponad 300 osób: Rodzina Klaretyńska, czyli Siostry Maryi Niepokalanej (RMI), Siostry Misjonarki Klaretynki (MC) i nasi Rodzice, zaprzyjaźnieni kapłani, siostry zakonne z innych zgromadzeń, parafianie ze wszystkich parafii klaretyńskich w Polsce oraz liczni nasi Przyjaciele i Dobroczyńcy. Pośród przybyłych klaretynów nie zabrakło przedstawicieli żadnej ze wspólnot, położonych na terenie Polski, a byli obecni także Współbracia z zagranicy, w tym o. Georg Hopf CMF, przedstawiciel Zarządu Prowincji Niemieckiej, z której została wyodrębniona Polska Prowincja oraz o. Andrew C. Adukwaw CMF, pochodzący z Ghany przedstawiciel naszej misji afrykańskiej.

Kulminacyjnym momentem obchodów była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył biskup tego miejsca, Ks. Abp Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś. Jubileuszowe kazanie wygłosił klaretyn, o. Bp Jacek Kiciński CMF. Pod koniec mszy świętej aktualny przełożony Prowincji, o. Piotr Bęza CMF, serdecznie podziękował Bogu i ludziom za ponad 25 lat wspólnej drogi, która przecież nie rozpoczęła się wraz z aktem erygowania polskiej prowincji. Entuzjastycznym śpiewem i tańcem uroczyste obchody uświetnił chór „Claret Gospel”, składający się z członków chórów z klaretyńskiej parafii na Wybrzeżu Kości Słoniowej, który oprócz uświetnienia liturgii dał krótki koncert.

Po zakończonej Eucharystii świętowanie przeniosło się z kościoła na salę obiadową i do parafialnych ogrodów, gdzie każdy mógł poczęstować się posiłkiem, napojami czy lodami. Po południu nie zabrakło również elementów artystycznych. Na przyparafialnej scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Miedarzanie” z Miedar, gdzie istnieje najstarsza wspólnota klaretyńska na ziemiach polskich. Owoce swojej pracy zaprezentowała także klaretyńska grupa pantomimy „Iuventus Dei”.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania i 25-letniego trwania Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów oraz do uświetnienia jej uroczystego jubileuszu.

 

©2019 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line