Powołania

Życzenia z Ameryki Południowej z okazji 25 rocznicy Prowincji

Buenos Aires, 7 czerwca 2018

Amigos!

Z wielką radością pragniemy pozdrowić współbraci z Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów oraz wszystkich, którzy dzielą z nią radość, uczestnicząc w obchodach 25 lecia. Nasze pozdrowienia ślemy z Ameryki Południowej, z Paragwaju i Chile.

W tych dniach uczestniczymy w spotkaniu „junta permanente” (zebrania przełożonych) w Buenos Aires. To jedyny moment, kiedy możemy się spotkać, ponieważ odległość, jaka nas dzieli, nie pozwala na częste widzenie się. Wspominamy nie tylko nasze wspólne „korzenie”, czyli nasze domy formacyjne, ale przede wszystkim, konkretnych współbraci, którzy dzielili z nami czas i miejsce: przełożonych, formatorów, wykładowców, dobroczyńców, towarzyszy z czasu formacji i wszystkich ludzi z okresu pracy duszpasterskiej. Wspominamy nie tylko przeszłość, ale też myślimy o teraźniejszości, tzn. o Waszych wyzwaniach, trudnościach, radościach i osiągnięciach.

Jesteśmy dumni z tego, iż możemy nazywać się i być Synami Niepokalanego Serca Maryi, i z tego również, że łączy nas z Polską Prowincją głęboka więź duchowa i braterska; nie byłoby nas tutaj, gdyby nie Prowincja Klaretyńska w Polsce.

Dziękujemy wszystkim za pamięć, modlitwę i otwartość, czego doświadczamy zawsze, kiedy jesteśmy w kraju. I życzymy (i sobie też!), by nasz duch misjonarski klaretyński był zawsze znakiem jedności i nadziei ewangelicznej dla nas samych i tych, do których Pan Bóg nas posyła. Do pozdrowień i życzeń dołączają się wszyscy przełożeni naszej obecnej Prowincji San José del Sur.

Z braterskimi pozdrowieniami,

 

Piotr Ruciński CMF (Paragwaj) i Adam Bartyzoł CMF (Chile).

 

©2019 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line