Powołania

Aktualności

 • Ojcze Antoni, o święty nasz patronie...

  24 październik to dla Misjonarzy Klaretynów dzień szczególny ze względu na wspomnienie świętego Ojca Założyciela - Antoniego Marię Klareta. Dla każdego Klaretyna to okazja,by raz jeszcze rozpalić w sobie charyzmat Boży, którym pałał święty "Paweł XIX wieku" - jak określiła go potem historia. Wsród naszych polskich parafii, szczególnie jedna, w Łodzi, może szczycić się szczególnym wstawiennictwem Klareta. To własnie tam, na Teofilowie, wznosi się świątynia poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryii i św. Antoniemu Marii Klaretowi.

 • Młodzi dla misji - Różaniec misyjny w Miedarach

  Niedzielą 23 października rozpoczęliśmy w Kościele 90 Tydzień Misyjny. Tym razem papież Franciszek nawołuje byśmy przeżywali go pod hasłem: "Kościół misyjny - świadek miłosierdzia". Jest to szczególna okazja, by wszyscy chrześcijanie przypomnięli sobie, że na mocy sakramentu chrztu świętego każdy ochrzczony otrzymuje "missio" - "posłanie", by głosić Ewangelię zgodnie ze swoim stanem życia. W naszej wspólnocie parafialnej w Miedarach na wołanie papieża Franciszka odpowiedziała Młodzież Klaretyńska i zorganizowała misyjne nabożeństwo różańcowe. Wspólnej modlitwie w różnych językach towarzyszyły stroje i eksponaty z krajów misyjnych, a dekoracja oddawała wielokulturowość Kościoła.

 • Inauguracja PSiK-u TŻK

  8 października 2016 roku odbyła się inauguracja PSiK-u, czyli Podyplomowych Studiów i Kursu Teologii Życia Konsekrowanego. Mszy świętej sprawowanej o godz. 12.00 przewodniczył i homilię wygłosił przełożony domu wrocławiskiego o. dr Krzysztof Gierat CMF...

 • Spotkanie Przełożonych Wyższych na Sri Lance

  Tradycyjnie, rok po zakonczeniu Kapituły Generalnej, ma miejsce spotkanie wszystkich Przełożonych Wyższych z nowowybranym Zarządem Generalnym. Tegoroczne spotkanie odbywało się w dniach 10 - 22 września i miało miejsce na Sri Lance. Miejsce spotkania nie było przypadkowe, bowiem w tym roku miaja 25 lat od przybycia pierwszych klaretynów na tamte tereny. W spotkaniu brały udział 43 osoby z 25 krajów. Polskę reprezentował Przełożony Prowincjalny - O. Piotr Bęza CMF. 

 • Srebrny jubileusz brata Edwarda

  W niedzielę, 18 września 2016 roku, jeden z naszych współbraci - br. Edward Rogalny CMF - obchodził uroczystość 25-lecia złożenia pierwszej profesji zakonnej. Uroczyste obchody jubileuszu rozpoczęła msza święta sprawowana w kościele pw. św. Walentego w Lubiążu, skąd pochodzi dostojny jubilat. Obecni byli członkowie najbliższej rodziny, znajomi ze szkoły podstawowej, przedstawiciele wspólnot i władz Zgromadzenia oraz licznie zaproszeni goście z parafii pw. św.Floriana w Miedarach, gdzie br. Edward posługuje już od ponad 20 lat. Świętowania dopełniło wspólne biesiadowanie przy akompaniamencie miedarskiej orkiestry i występach regionalnego, śląskiego, zespłu "Miedarzanie".

 • Instalacje proboszczowskie

  Instalacja proboszcza to inaczej liturgiczne wprowadzenie na urząd. Każdy proboszcz obejmujący nową placówkę zostaje w sposób uroczysty wprowadzony na swój pasterski urząd przez kapłana pełniącego obowiązki dziekana regionu. Za jego pośrednictwem sam biskup powierza wiernych pieczy nowego pasterza, by ten prowadził ich do zbawienia. Nowomianowany proboszcz otrzymuje wtedy klucze do kościoła - symbol władzy pasterskiej. Kolejnymi etapami wprowadzenia w urząd są: przekazanie obowiązku nauczania i głoszenia Słowa Bożego, co symbolizuje ambona, obowiązku uświęcania, co symbolizuje ołtarz i obowiązku pasterzowania, co symbolizuje miejsce przewodniczenia liturgii.

 • Ślubuję Ci Boże...

  8 września w całym Kościele katolickim przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Dla Misjonarzy Klaretynów to dzień tym szczególny, bo Synowie Serca Maryi w tym własnie dniu "rodzą się niejako na nowo" - do doskonalszego życia radami ewangelicznymi poprzez składanie ślubów zakonnych. W tym roku podczas mszy świętej sprawowanej w kościele pw. św. Marcina w Paczynie o godzinie 11.00 przez J. E. O. Bpa Jacka Kicińskiego CMF, na ręce Ojca Prowincjała Piotra Bęzy CMF swoje pierwsze śluby złożyli: Michał Ochnik, Paweł Stachowiak i Jan Wojtasiak.

 • Rekolekcje zakonne w Bardzie

  W dniach 1 - 7 września 2016 roku Misjonarze Klaretyni przeżywali swoje coroczne rekolekcje zakonne. Termin wrześniowy, ze wzglęgu na bliskość zbliżającego się kolejnego roku akademickiego, kierowany jest w sposób szczególny do członków naszego Zgromadzenia znajdujących się jeszcze w formacji początkowej: postulantów, nowicjuszy i kleryków.

©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line