Powołania

Aktualności

 • Klaretyńscy Misjonarze Miłosierdzia

  W Nadzwyczajnym Jubileuszowym Świętym Roku Miłosierdzia decyzją Papieża Franciszka na cały świat zostali posłani "szczególni zwiastuni Miłosierdzia Bożego" wśród których znalazło się dwóch polskich klaretynów: O. Krzysztof Sikora CMF oraz O. Marek Matyszek CMF.

  Misjonarze Miłosierdzia zostali wysłani przez Papieża Franciszka w Środę Popielcową 10 lutego 2016 r. podczas uroczystości w Bazylice Świętego Piotra. Postać Misjonarzy jest opisana w bulli Misericordiae Vultus, pod num. 18. W szczególności należy podkreślić, że Misjonarze mają być...

 • Książka ZAKAZANY BÓG w języku polskim

  Nakładem Domu Wydawniczego RAFAEL wydana została w języku polskim książka o Męczennikach Klaretyńskich z Barbastro ZAKAZANY BÓG. Oto jest krew nasza. Autorem publikacji jest O. Gabriel Campo Villegas – misjonarz klaretyn. Książka Zakazany Bógstała się kanwą głośnego filmu o tym samym tytule, który także polscy widzowie mogą oglądać w kinach. Życzymy owocnej duchowo lektury.

 • "Bóg się rodzi" - Życzenia Bożonarodzeniowe

  „Przygotujmy się, drodzy przyjaciele, na spotkanie z Jezusem, Emmanuelem, Bo-giem z nami. On, rodząc się w ubóstwie Betlejem, chce stać się towarzyszem drogi każ-dego z nas. W tym świecie, od chwili kiedy On sam zechciał rozbić tu swój «namiot», nikt nie jest obcy. To prawda, wszyscy jesteśmy w drodze, ale właśnie Jezus sprawia, że czu-jemy się jak w domu na tej ziemi uświęconej Jego obecnością. Prosi nas jednak, abyśmy uczynili ją domem gościnnym dla wszystkich.

 • Reorganizacja Misjonarzy Klaretynów w Europie

  W dniach od 30 listopada do 3 grudnia 2015 roku w Rzymie odbywa się zebranie klaretyńskich Wyższych Przełożonych i Zarządu Generalnego. Jest to już kolejne zebranie poświęcone reorganizacji Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów na kontynencie europejskim.

 • O. dr hab. Jacek Kicińki CMF profesorem zwyczajnym nauk teologicznych

  Dekretem abp. Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego z dn. 25 listopada br. o. dr hab. Jacek Kicińki CMF, prof. PWT, otrzymał tytuł profesora zwyczajnego nauk teologicznych. Serdecznie gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy!

 • Nowa misja afrykańska Misjonarzy Klaretynów

  W dniu 16 listopada 2015 r. Misjonarze Klaretyni utworzyli oficjalnie nową misję w Koudougou w Burkina Faso. Nowo utworzona parafia w mieście Koudougou będzie pod nazwą Matki Bożej Miłosierdzia (Notre Dame de la Miséricorde).

 • Quinquenio europejskich klaretynów

  W dnich od 13 do 15 listopada 2015 r. w Colmenar Viejo w Hiszpanii odbyło się już kolejne spotkanie w ramach formacji “Quinqenio”, w którym wzięli udział młodzi misjonarze  - kapłani klaretyni z Hiszpani, Francji, Angli oraz Polski. Spotkanie poprowadził o. Pedro Belderain, wykorzystując dokument ostatniej Kapituły Generalnej “Świadkowie – Posłańcy Radości Ewangelii”.

 • Uroczystości ku czci Ojca Założyciela w Klaretyńskim Seminarium

  24 październik to dla wszystkich Misjonarzy Klaretynów dzień szczególny, a to za sprawą obchodów uroczystości ku czci Ojca Założyciela - św. Antoniego Marii Clareta. Z tej okazji, jak w każdym naszym domu, tak i w naszym Misyjnym Seminarium Duchownym we Wrocławiu, miała miejsce uroczysta Msza święta. Wspólnotowej Eucharystii o godz. 17.00 przewodniczył, oraz homilię wygłosił, Rektor MWSD we Wrocławiu ks. dr. Adam Łuźniak.

©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone