Powołania

Aktualności

 • "Zakazany Bóg" - film o Męczennikach Klaretyńskich JUŻ W KINACH!

  "Zakazany Bóg" to piękna i wzruszająca historia 51 błogosławionych Męczenników Klaretyńskich z Barbastro: mężnych księży i kleryków – ofiar nienawiści do wiary w Boga. Ich cudem ocalałe notatki z więzienia są jednym z najpiękniejszych świadectw wiary w dziejach chrześcijaństwa.

  Nakładem Domu Wydawniczego RAFAEL wydana została w języku polskim również książka pt.: ZAKAZANY BÓG. Oto jest krew nasza. Autorem publikacji jest O. Gabriel Campo Villegas – misjonarz klaretyn. Książka Zakazany Bóg stała się kanwą głośnego filmu o tym samym tytule, który także polscy widzowie mogą oglądać w kinach. Życzymy owocnej duchowo lektury.

   

 • Śp. Ojciec Krzysztof Kozik CMF

  W dniu 13 czerwca 2015 r. we Wrocławiu, w Święto Niepokalanego Serca Maryi, zmarł Ojciec Krzysztof Kozik CMF – misjonarz-rekolekcjonista. Ojciec Krzysztof Kozik urodził się 19 maja 1962 roku w Lubinie. Po ukończeniu szkoły podstawowej podjął naukę w szkole zawodowej, a następnie w Technikum Budowlanym w Legnicy. W roku 1982 wstąpił do Nowicjatu Misjonarzy Klaretynów we Wrocławiu.

 • Klaretyńskie rekolekcje zakonne

  W dniach od 22 do 28 czerwca br. w Ośrodku Rekolekcyjnym Totus-Tuus w Zembrzycach pierwsza grupa Klaretynów odprawia swoje coroczne rekolekcje zakonne (pierwsza letnia tura rekolekcyjna). Rekolekcjom przewodniczy O. Emilian Gołąbek OFM - Franciszkanin. Uczestnikom rekolekcji życzymy światła Ducha Świętego oraz owocnej odnowy duchowej.

 • Klaretyni przed 25 Kap.Gen. i reorganizacją w Europie

  W dniach 25-26 czerwca br. w Colmenar Viejo (Madryt) w Hiszpanii obradowali pod przewodnictwem O. Generała Josep M. Abella CMF klaretyńscy Przełożeni Wyżsi jako Konferencja Europejska ECLA oraz europejscy delegaci na XXV Kapitułę Generalną Misjonarzy Klaretynów, która odbędzie się w dniach od 23 sierpnia do 17 września 2015 r. w Rzymie.

 • Dni Odnowy nt. Duchowości Klaretyńskiej

  W dniach od 10 do 13 listopada 2014 r. w Domu Rekolekcyjnym Misjonarzy Klaretynów w Krzydlinie Małej (Fundacja Centrum Spotkań i Dialogu Misjonarze Klaretyni) odbywają się Warsztaty poświęcone duchowości klaretyńskiej. Spotkanie prowadzi O. Gonzalo Fernandez CMF – Generalny Prefekt ds. Duchowości Misjonarzy Klaretynów z Rzymu.

 • 40-lecie domu formacyjnego Klaretynów

  24 października 2014 roku podczas Uroczystości naszego Ojca Założyciela Św. Antoniego Marii Klareta, w naszym Seminarium Misyjnym we Wrocławiu przy ulicy Wieniawskiego 38, przeżywaliśmy również 40-stą rocznicę istnienia tego domu formacyjnego. Zgodnie z dekretem ówczesnego Prymasa Polski Jego Eminencji Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z dnia 11 grudnia 1973 roku został on erygowany, by służył formacji młodych misjonarzy.

 • 25 lecie parafii i domu zakonnego w Łodzi

  Nasza Wspólnota w Łodzi obchodziła potrójną uroczystość z okazji swojej rocznicy. Obchody rozpoczęły się 28 września, ponieważ wspólnota i parafia została utworzona tego dnia 25 lat wcześniej; tego wieczoru Eucharystii przewodniczył i wygłosił kazanie pierwszy proboszcz parafii – o. Jan Opala CMF. Po Mszy otworzył wystawę ukazującą 25 historii parafii.

 • Rekolekcje dla młodzieży 2014

  Referat Powołań zaprasza na rekolekcje powołaniowe p.t.: "Powołanie - męska decyzja", które odbędą się w terminie 30 czerwca - 04 lipca 2014 r. w domu rekolekcyjnym w miejscowości Wierzchy k. Koluszek Należy jak zawsze zabrać ze sobą Pismo Święte i śpiwór.

©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line