Powołania

Aktualności

 • II Ogólnopolski Kongres Młodych Konsekrowanych

  W dniach 23-26 września 2015 roku na Jasnej Górze w Częstochowie odbywał się II Ogólnopolski Kongres Młodych Konsekrowanych. Po 14 latach od pierwszego Kongresu zorganizowanego w 2001 r., tym razem niemalże 1000 młodych konsekrowanych spotkało się pod hasłem: „Radość konsekracji”, aby poprzez uczestnictwo w wykładach, pracę w grupach i przyjacielskie spotkania raz jeszcze powrócić do pierwotnej miłości i na nowo rozpalić w sobie charyzmat, którym zostali obdarzeni.

 • Młodzi Konsekrowani w Rzymie

  W dniach od 15 do 19 września 2015 roku odbył się w Rzymie Międzynarodowy Kongres Młodzieży Konsekrowanej.

 • Nowy Zarząd Generalny Misjonarzy Klaretynów

  09 września 2015 r. Kapituła Generalna obradująca w Rzymie wybrała członków nowego Zarządu Generalnego na najbliższe sześciolecie:

   

 • Inicjacja nowicjatu 2015

  7 września 2015 roku w naszym domu nowicjackim w Paczynie, na Śląsku, miała miejsce inicjacja nowicjatu Misjonarzy Klaretynów. Nowicjat rozpoczęło trzech dotychczasowych postulantów: Jan Wojtasiak, Paweł Stachowiak i Michał Ochnik.

 • Nowy Przełożony Generalny Misjonarzy Klaretynów

  W dniu 05 września 2015 r. XXV Kapituła Generalna Misjonarzy Klaretynów odbywająca się w Rzymie, wybrała na najbliższe sześciolecie nowego Przełożonego Generalnego Zgromadzenia – 55 letniego Ojca O. MATHEW VATTAMATTAM CMF.

 • Wrześniowe rekolekcje klaretyńskie

  W dniach 1 - 6 września 2015 r., jak co roku w Bardzie Śląskim, odbywa się wrześniowa tura rekolekcji zakonnych Misjonarzy Klaretynów. Tym razem swoje coroczne ćwiczenia duchowe odprawia 27 członków naszego Zgromadzenia: postulantów, nowicjuszy, kleryków, braci zakonnych i kapłanów. Rekolekcje prowadzi franciszkanin - o. Emilian Gołąbek OFM.

 • Misjonarze Klaretyni przed XXV Kapitułą Generalną

  W dniach od 24 sierpnia do 17 września 2015 r. w Rzymie odbędzie się 25 Kapituła Generalna Misjonarzy Klaretynów. Obranym tematem, który będzie skupiał kapitulną refleksję i rozeznanie 82 klaretynów zgromadzonych na Kapitule, jest: "Wezwani do ewangelizowania. Świadkowie i posłańcy radości Ewangelii".

 • XXV Kapituła Generalna Klaretynów rozpoczęta

  W dniu 24 sierpnia br., 82 klaretynów reprezentujących Zarząd Generalny, 20 Prowincji, 13 Delegatur Niezależnych i 3 Delegatury Zależne, zebrało się w Rzymie w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Służebnic Chrystusa Króla (Via di Monte Cucco, 25) na XXV Kapitule Generalnej, która potrwa do 17 września br. Hasłem tej jubileuszowej Kapituły jest: Wezwani do ewangelizacji – świadkowie i posłańcy radości Ewangelii

©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line