Powołania

Jubileusz 50-lecia kapłaństwa

Bochov, 11.06.2023

W uroczym miasteczku Bochov, leżącym w zachodniej części Czech, liczącym niewiele ponad 2.000 dusz, urząd Proboszcza pełni misjonarz klaretyn - o. Józef Szczepaniak CMF. W tym roku obchodzi jubileusz 50 lat sakramentu kapłaństwa.

Na niedzielną uroczystość, która w Czechach akurat w tym dniu jest również niedzielą "Bożego Ciała", przybył biskup Diecezji Pilznieńskiej - Tomáš Holub, który przewodniczył Mszy świętej i wygłosił kazanie. Obecny był również o. Prowincjał Piotr Bęza CMF i współbracia klaretyni, a także księża z dekanatu, siostry zakonne, licznie zebrani parafianie i przyjaciele. W kościele pw. św. Michała Archanioła w Bochovie posługuje również diakon stały - Wilem, który pomimo zaawansowanego wieku bardzo gorliwie służył podczas liturgii.

Uroczystość zakończyła się adoracją Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem, po którym o. Józefowi złożono wiele życzeń i prezentów, w tym błogosławieństwo Papieża Franciszka. O. Józef zapełnił wszystkich, że na ile tylko starczy mu sił, pragnie dalej pracować dla parafii w Bochovie.

 

©2024 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line