Powołania

MISJONARKI MARYI NIEPOKALANEJ

MISJONARKI MARYI NIEPOKALANEJ (Misioneras de María Inmaculada)

Zgromadzenie założone w 1909 roku przez Czcigodnego O. Armengol Coll CMF, wikariusza apostolskiego w Gwinei Równikowej oraz przez Matkę Imelda Makole.

Z gorliwości Synów Serca Maryi i Misjonarek Niepokalanego Poczęcia (Koncepcjonistki) rodzi się na Gwinei Równikowej ten Instytut afrykański. Jego założyciel, ojciec Armengol Coll y Armengol, klaretyn, pierwszy wikariusz apostolski oraz Imelda Makole, założycielka, natchnęli swoim duchem pierwsze siostry: Regina, Clotilde, Eugenia i Felisa. Dnia 7 października 1909, powstaje Instytut.

Ojciec Armengol zapracowany przy wizytach duszpasterskich i przy prowadzeniu całego Kościoła w Gwinei, nie mógł osobiście zajmować się formacją sióstr, więc powierzył to zadanie ojcu Cirilo Montaner y Fabré. Wówczas nazywały się jeszcze „Wspomożycielkami misji”.

Ich misja polegała na ewangelizowaniu Afryki, kontynentu ubogich i marginalizowanych, wywłaszczonych i poniżonych, współpracując z tymi, którzy szukają przemiany świata według zamysłu Boga, przede wszystkim z biskupami i misjonarzami młodych Kościołów w Afryce. Współpracują przy promowaniu humanitarnym i chrześcijańskim kobiety afrykańskiej, przygotowując ją dla misji we wspólnocie Kościoła i świata.

©2024 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line