Powołania

POWOŁANIA

 • Kim jesteśmy

  Co znaczy być Misjonarzem Klaretynem?

  Być Klaretynem to być misjonarzem, codziennie podejmować nowe misje, które nie są grą, ale prawdziwym ratowaniem ludzi, głoszeniem Słowa Bożego. Najczęściej w zgranej ekipie, czasem samemu; najczęściej dając komuś radość i nadzieję, czasem będąc pośrodku tragedii. Niekiedy w Polsce, a czasem poza jej granicami. Być Klaretynem to walczyć o człowieka, towarzyszyć innym w życiu, prowadzić ludzi do zbawienia, szukać odpowiedzi na trudne pytania współczesnych ludzi w świetle Ewangelii; to razem świętować i razem pracować. Każdy Klaretyn ma przywilej korzystania z ogromnego zaplecza duchowego i materialnego swoich braci i całego Zgromadzenia.

 • Droga formacji

  Jak wygląda przygotowanie Misjonarza?
  Pierwszy rok to Postulat w pięknej, uzdrowiskowej miejscowości: Kudowa Zdrój. Jest to czas budowania dobrej atmosfery, poznawania się, uczenia podstaw życia misjonarskiego.

 • Jak i z kim mogę porozmawiać?

  Misjonarze Klaretyni są obecni w Polsce we Wrocławiu, Łodzi, Płocku, Kudowie-Zdrój, Krzydlinie, Miedarach i Paczynie. Dokładne adresy i telefony możesz znaleźć na stronach: klaretyni.pl oraz powolania.klaretyni.pl, a także pisząc na adres: powolaniacmf@gmail.com.

  Możesz bezpośrednio skontaktować się z Klaretynami bezpośrednio odpowiedzialnymi za duszpasterstwo młodzieżowo-powołaniowe: ojciec Mateusz Cyganik CMF – tel. kom.: 665 989 600, e-mail: mateusz.cyganikcmf@gmail.com Oni udzielą Ci wszystkich informacji i chętnie się z Tobą spotkają na rozmowie.

  Jak zacząć rozmowę?
  Przedstaw się, jak się nazywasz, skąd jesteś, ile masz lat, powiedz w jakiej sprawie dzwonisz i zapytaj o to, co Cię interesuje. Po drugiej stronie jest ktoś, kto Cię rozumie, bo sam to przeżył, a teraz może Ci pomóc.

 • Modlitwy o rozeznanie powołania

  Panie Jezu, Mistrzu i Nauczycielu Apostołów.
  Daj mi poznać moją drogę życia, jak dałeś poznać ją Apostołom,
  których sam wybrałeś.
  Spraw, bym nie uciekał od powołania, które mi wskazujesz.
  Pomóż mi zaufać Twojemu wyborowi i wytrwale iść naprzód,
  nie oglądając się za siebie i nie szukając własnych ścieżek.
  Święty Antoni Mario Klarecie, módl się za mną!
  Amen.

©2024 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line