Powołania

Poświęcenie nowej Kurii Prowincjalnej

Wrocław, 01.09.2023

W pierwszym dniu września 2023 roku miało miejsce ważne wydarzenie dla Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów - o. Biskup Jacek Kiciński CMF poświęcił pomieszczenia nowej Kurii Prowincjalnej. W uroczystości wziął udział o. Prowincjał Piotr Bęza CMF z Radą Prowincjalną oraz wspólnota Klaretynów, posługująca w Parafii pw. św. Wawrzyńca we Wrocławiu, ponieważ właśnie tam została przeniesiona Kuria, uprzednio mieszcząca się w Warszawie, przy ul. Poborzańskiej 27.

Biskup Jacek zawierzył rozeznania, planowanie i podejmowane w tym miejscu decyzje wstawiennictwu św. Antoniego Marii Klareta i Niepokalanemu Sercu Maryi, a także błogosławionych Męczenników Klaretyńskich. W tym wyjątkowym wydarzeniu przypomniał o łączności z o. Generałem, Zarządem Generalnym i całym Zgromadzeniem.

Na nową Kurię składają się: Sekretariat, Archiwa Prowincji, sala Zarządu, pokoje o. Prowincjała i Sekretarza oraz pokój dla gości. Jest tu także miejsce dla posługi medialnej i cybernetycznej. Po poświęceniu wszyscy obecni udali się do kaplicy, aby podziękować Bogu, modląc się Psalmami modlitwy południowej.

Nowy adres Kurii Prowincjalnej we Wrocławiu, to ul. Bujwida 51, tel. 726 466 150.

 

©2024 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line