Powołania

Spotkanie Braci Zakonnych

 

Zakopane, 20-23 maja 2019

Jak co roku w maju Bracia Zakonni naszej Prowincji odbywają swoje rekreacyjno-formacyjne spotkanie. Po ostatnich spotkaniach na północy Polski, tym razem miało ono miejsce w Zakopanem. To właśnie pod Tatrami spotkało się ośmiu klaretynów-braci, aby w ciągu czterech dni podzielić się między sobą doświadczeniem oraz aktualnymi, ważnymi informacjami. „Cel integracyjno-formacyjny na pewno został osiągnięty” – mówi z uśmiechem br. Mateusz, najmłodszy uczestnik spotkania. Góralska gościnność, trudne warunki pogodowe oraz aktywny wypoczynek, połączone ze wspólną modlitwą i sakramentem pokuty, nadały spotkaniu wyjątkowy klimat i pozwoliły przeżyć prawdziwą odnowę. Wszyscy Bracia wyrazili chęć przyjazdu na kolejne spotkanie, które odbędzie się za rok.

Misjonarze Bracia pracują w różnych placówkach Prowincji Polskiej i czasem tylko podczas takich wyjazdów mogą spotkać się wszyscy razem.

Posługa Braci, choć nie polega na sprawowaniu sakramentów, jest ważnym i równoprawnym udziałem w charyzmacie klaretyńskim i głoszeniu Ewangelii. Bracia jakby „od kuchni” pomagają w realizacji wielu misji, a pracujący z nimi ojcowie, czyli kapłani, mogą wtedy bardziej skupić się na bezpośredniej ewangelizacji, co nie wyklucza zaangażowania braci w posługę Słowa. Bracia zakonni są nieocenionym skarbem w prowadzeniu parafii, domu lub misji. Ich talenty i umiejętności zawodowe ułatwiają codzienne funkcjonowanie wielu wspólnot.

Więcej na temat powołania i formacji zakonnej braci i ojców w zakładce: Droga formacji.

 

©2020 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line