Powołania

Wizyta braterska na Syberii

Syberia, 7-19.02.2020

Odwiedziny Współbraci pracujących na Syberii rozpoczęły się od wspólnoty w Aczyńsku, gdzie posługują o. Antoni i o. Arkadiusz (Msza św. w kaplicy u Sióstr Adoratorek) oraz miejscowości filialnej - Bagatole. Stamtąd do Krasnojarska, do pierwszej wspólnoty na Diksona, w której mieszkają o. Jacek, o. Dariusz i o. Maksym. Korzystając z dobrej pogody udaje się zobaczyć miejscowe góry Stołby (z akcentem na "y") w zimowej odsłonie (której w tym roku w Polsce zabrakło...). Mróz nie jest tak silny jak zwykle, ale i tak mocno odczuwalny.

Po spojrzeniu na Jenisej goście odwiedzili wspólnotę w Krasnojarsku, w dzielnicy Słoneczne, gdzie pracują ojcowie Tadeusz i Andriej, troszczący się o parafię Świętej Rodziny. Tam też miało miejsce spotkanie wszystkich Misjonarzy Klaretynów pracujących na Syberii.

Z Krasnojarska podróż pociągiem (17 godzin) do czwartej i ostatniej jak na razie wspólnoty Klaretynów w Bracku. Jak widać na zdjęciach, miało tam miejsce spotkanie z biskupem diecezji irkuckiej - Cyrylem Klimowiczem oraz pracującymi tam Siostrami.

Ostatnie kilka dni to odwiedziny czwartej placówki na Syberii, czyli Bracka, gdzie pracują o. Marcin i o. Tomasz. A była to wyjątkowa okazja do odwiedzin, ponieważ zbiegła się z odpustem parafialnym ku czci Patronów, św. Cyryla i Metodego oraz udzieleniem sakramentu bierzmowania przez bpa Cyryla Klimowicza.

Syberia kojarzy się z ogromnymi przestrzeniami i zachwycającą przyrodą, dlatego nie mogło zabraknąć poczucia nieograniczonej wolności na zamarzniętej powierzchni jeziora Bajkał oraz podróży rosyjskim poduszkowcem... Nie to jednak sprawiło największą radość, lecz spotkania ze Współbraćmi, rozmowy z parafianami, młodzieżą, pracującymi tam Siostrami i tajemnicą Bożej obecności, odczuwalnej zupełnie inaczej, niż w mocno katolickiej Polsce.

Każdy Misjonarzy pracujący na Syberii szczerze wyznaje, że wciąż tu jest dużo miejsca i pracy dla nowych śmiałków. Jeśli ktoś z Was czuje pragnienie osobistego zaangażowania się dla naprawdę biednych ludzi (pod wieloma względami) na Syberii - proszę się zgłaszać. Potrzebni są Misjonarze!

Chcę zostać Misjonarzem!

 

    Aczyńsk - kaplica Sióstr AdoratorekAczyńskAczyńsk - świąteczna agapaAczyńskAczyńskBagatoł - w zakrystii z babuszkamiBagatoł - Mszy św. przewodniczy o. ArkadiuszBagatołBagatołBagatoł - kazanie wygłosił o. Marcin KowalewskiBagatołBagatołSławcowaSławcowaSławcowaAczyńsk - o Tomasz Zając i ulubiona maszyna do odśnieżaniaAczyńskAczyńskAczyńskKrasnojarsk - widok z najwyższej położonego miejscaKrasnojarsk - Diksona - studio nagrańKrasnojarsk - Diksona - o. Maksym PopowKrasnojarsk - najlepsze lody w zimie!Krasnojarsk - Msza św. w kościele zbudownym przez zesłańcówKrasnojarsk - temperatura w bani!Góry StołbyGóry StołbyGóry StołbyGóry StołbyGóry StołbyGóry StołbyGóry StołbyGóry StołbyGóry StołbyGóry StołbyJenisejJenisej - Pomnik JesiotraJenisejKrasnojarsk-Słoneczne - spotkanie z parafianamiKrasnojarsk-Słoneczne - spotkanie z parafianamiKrasnojarsk-Słoneczne - o. Tadeusz i o. ks. Radosław z AbakanuSpotkanie Klaretynów pracujących na SyberiiSpotkanie Klaretynów pracujących na SyberiiKrasnojarsk-Słoneczne - KościółBrackBrackBrackBrackBrack - BierzmowanieBrack - BierzmowanieBrak - BierzmowanieBrack - Przedstawienie młodzieżyBrack - przedstawienie młodzieżyBrack - spotkanie z BiskupemBrack - kościół św. Cyryla i MetodegoAngarsk - Spotkanie z ss. karmelitankamiBajkał - klasyczny środek transportuBajkałBajkałBajkał
©2020 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line