Powołania

Zebranie Zarządu Prowincji

Zakopane, 23-28.09.2019

W dniach 23-28 września 2019 roku Zarząd Prowincji zebrał się na tzw. Intensywnej Sesji, aby dokonać podsumowania działań poszczególnych Prefektur oraz zaplanować kolejny rok w cyklu duszpasterskim.

Całe spotkanie rozpoczęło się Dniem Skupienia, w którym pochylono się nad tematem odpowiedzialności w sprawowaniu władzy, podziałem obowiązków w zarządzaniu oraz wartością formacji i motywacji w realizowaniu wspólnych projektów, w świetle Słowa Bożego. Następnym krokiem było dzielenie się przemyśleniami odnośnie do fragmentu z początku Księgi Ezdrasza. W dalszej części Zarząd przeanalizował wszystkie dokumenty Kapituł Prowincjalnych od roku 1994, odnosząc się ostatecznie do ostatniej deklaracji „Misjonarz Klaretyn – Świadek Miłosierdzia”. Eucharystia, podczas której rozważano nad miejscem i stosownością zasad i reguł w naszym życiu, była zwieńczeniem Dnia Skupienia i podziękowaniem za wszelkie dobro, jakie dokonuje się w naszej Prowincji i Zgromadzeniu.

W kolejnych dniach Zarząd Prowincji pracował nad aktualizacją Planu Działania Zarządu Prowincji, odnosząc się do Listu o. Generała po Asamblei Prowincjalnej oraz do Deklaracji ostatniej Kapituły Prowincjalnej i Generalnej, a także planów na następny rok. Oprócz tego, o. Prowincjał i Konsultorzy omówili sprawy bieżące Prefektur i Prowincji. Wypracowano także kalendarium ważniejszych wydarzeń i spotkań w zakresie prowincjalnym na rok 2019/2020.

Zarząd Prowincji zapoznał się z treścią najnowszego filmu na temat aborcji: „Unplanned” („Nieplanowane”), który jest świadectwem nawróconej Abby Johnson, dyrektor kliniki aborcyjnej w Teksasie, w Stanach Zjednoczonych. Premiera filmu w Polsce zaplanowana jest na 1 listopada 2019.

Samo miejsce Spotkania, czyli bliskość Tatr, było także okazją do odpoczynku, a dzięki dobrej pogodzie umożliwiło chętnym zdobycie Ciemniaka. Niestety, nie należał do nich o. Prowincjał, który po operacji na kostce wciąż chodzi o kulach.

Wszystkie sprawy Prowincji jak również posługę Zarządu polecamy Waszej modlitwie.

 

Galeria
©2020 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line