Powołania

Złoto dla Chinonye Ugwu

Galeria

 

Enugu, Nigeria, 23.02.2021

W Prowincji nigeryjskiej Misjonarzy Klaretynów miesiąc luty był pełen uroczystości. Nie tylko z powodu miłości (14 lutego). Dla uczniów szkoły Claret w Enugu i dla rodziny Klaretyńskiej było to święto MISTRZOSTW!

Te wielkie emocje w naszym instytucie były zasługą jednej z uczennic ostatniego roku, która jest także Starszym Prefektem w szkole. To panna Chinonye Ugwu - brała udział w "Zawodach Lekkoatletycznych Enugu 2021" na początku stycznia i wygrała w biegach kobiet do 15 lat na 100 metrów i do 17 roku życia na 200 metrów.

Ale nie spoczęła na laurach! Pojechała reprezentować stan na "Zawodach Lekkoatletycznych Regionu Południowo-Wschodniego 2021" (od 1 do 5 lutego), a także wywalczyła złote medale w biegu kobiet do lat 15 na 100 m, a także w biegu na 200 m poniżej 17 lat.

Dyrektor naszego instytutu "Claret Academy Secondary School" w Enugu (dzielnica Gariki), o. Matthew Mmuo CMF, w swoim przemówieniu gratulacyjnym wychwalał klaretyńską mistrzynię, pannę Chinonye Ugwu, która zaznaczyła swoje imię na linii czasu nie tylko w Claret Academy, ale również na światowej scenie. Rzuciła wyzwanie innym uczniom, aby także znaleźli w sobie wewnętrznego mistrza, ponieważ dewizą naszej szkoły jest „szkolenie mistrzów dla lepszego społeczeństwa”.

Modlimy się, żeby jak najszybciej wkroczyła na krajową i międzynarodową scenę, a nawet pobiła rekordy Chioma Ajunwa (1), Blessing Okagbare (2) i innych wielkich nigeryjskich sportowców.

 

  1. Chioma Ajunwa (ur. 25 grudnia 1970 w Umuihiokwu w stanie Imo) – nigeryjska lekkoatletka (skoczkinki w dal, sprinterka) i piłkarka nożna, mistrzyni olimpijska.
  2. Blessing Okagbare (ur. 9 października 1988 w Sapele) – nigeryjska lekkoatletka, sprinterka, trójskoczkini i skoczkini w dal, srebrna medalistka olimpijska z Pekinu (2008) oraz wicemistrzyni świata z Moskwy (2013) w skoku w dal. Wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Nigerii.

 

Źródło: cmfnigeria.org

 

©2021 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line