Powołania

Pierwsza Kapituła Prowincji Fatima


Ourém (2 km od Fatimy), Portugalia, 31.12.2019

W ostatnim dniu roku 2019 podczas pierwszej Kapituły Prowincjalnej Prowincji Fatima, na funkcję Prowincjała został wybrany o. Carlos Alberto Candeias do Nascimento CMF (w środku).

Nowy Zarząd Prowincji na sześcioletnią kadencję tworzą (na zdjęciu od lewej):

Prefekt Apostolatu - o. Jorge Ramón Sánchez Palacios CMF (czwarty)

Prefekt Duchowości i Formacji - o. Félix Jesús Martínez Lozano CMF (pierwszy)

Prefekt Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań - o. João Luís Escaleira Alves CMF (drugi)

Ekonom Prowincjalny - o. Manuel Ricardo Segura Giráldez CMF (piąty)

 

Kapituła, pod przewodnictwem o. Generała Mathew Vattamattama CMF, uformowana z 53 klaretynów z różnych części Portugalii, Wielkiej Brytanii i południowej Hiszpanii, odbywała się pod hasłem "Z Maryją jesteśmy misjonarzami".

Nowy Prowincjał, o. Carlos, urodził się w Nazare w Angoli, ma 51 lat. Pierwsze śluby zakonne złożył w Fatimie w roku 1987, a śluby wieczyste 1992. Dwa lata później przyjął święcenia kapłańskie. Przez kolejnych 5 lat pracował w Peru. Od roku 2001 do 2006 pełnił funkcję Prefekta Studentów w Prowincji Portugalskiej. Był również odpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieżowe. W latach 2009-2016 należał do zespołu zarządzającego Fundacją Klaret. W roku 2016 został wybrany na Prowincjała Prowincji Portugalskiej, którą pełnił do 31 grudnia 2018 roku. Kiedy Prowincja Portugalska wraz z Betyką, Wielką Brytanią, Irlandią i misjami w Zimbabwe, weszły w skład nowego Organizmu - Prowincji Fatima, został mianowany ponownie Przełożonym Prowincji. Kiedy Prowincja Fatima świętowała swoją pierwą Kapitułę, w dniach 27 grudnia 2019 - 3 stycznia 2020, o. Carlos został tym razem wybrany na Prowincjała.

Bogu niech będą dzięki!

Więcej o Prowincji Fatima tutaj.

 

©2020 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line