Powołania

Zimowa Sesja Ewangelizacyjna 2019

Krzydlina Mała, 27.12.2019 - 01.01.2020

W dniach 27.12.2019 – 01.01.2020, jak co roku, misjonarze Klaretyni podjęli się organizacji tzw. Zimowej Sesji Ewangelizacyjnej. Są to rekolekcje kierowane do młodzieży, młodych małżeństw i rodzin.

Sesja odbyła się w Krzydlinie Małej w Centrum Spotkań i Dialogu. Tegorocznym tematem byli klaretyńscy Męczennicy z Barbastro, a hasłem: „Wierni aż do końca”. Organizacją wydarzenia zajęli się klerycy z klaretyńskiego Seminarium we Wrocławiu. W rekolekcjach uczestniczyło ponad sześćdziesiąt osób, w tym ponad dwadzieścioro dzieci. Uczestnicy codziennie mieli okazję wspólnie odmówić Jutrznię, uczestniczyć we Mszy świętej, poprzedzonej katechezą eucharystyczną, wysłuchać konferencji i adorować Jezusa Eucharystycznego.

W tym roku mogliśmy również cieszyć się hymnem, napisanym przez jedną z uczestniczek – Klaudię, specjalnie na to wydarzenie. Była z nami również s. Ewelina ze zgromadzenia Misjonarek Świętego Antoniego Marii Klareta, która dzieliła się swoim charyzmatem oraz męczeńskim wymiarem życia swojej Założycielki - Matki Leonii Milito.

Gościem specjalnym była pani psycholog Bogna Białecka oraz jej współpracownik, Dawid Radomski. Mówili o uzależnieniach od współczesnych mediów i o wychowaniu do wolności. Nie pominięto organizacji czasu dla najmłodszych uczestników. Dzieci uczestniczyły między innymi w warsztatach robienia różańców, warsztatach liturgicznych, w grze terenowej i innych. Znalazł się również czas na to, by wszyscy uczestnicy, wspólnie mogli pośpiewać kolędy. Jest już niemal tradycją, że w czasie wolnym uczestnicy grają w gry planszowe.

Całe wydarzenie, jak co roku, zakończyła wspólna zabawa sylwestrowa. Dziękujemy Bogu, uczestnikom i organizatorom za wspaniały czas i już teraz zapraszamy na przyszły rok.

 

Galeria
©2020 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line